Digitaal inbreken eitje voor deze hackers: Beveiliging is bij bedrijven heel groot probleem
In Oost Nederland melden zich dagelijks zo n 23 slachtoffers van digitale criminaliteit bij de politie. Maar dat is slechts het topje van de ijsberg, want naar schatting doet maar twee op de tien slachtoffers aangifte. Tijd voor actie, vinden de politie en het bedrijfsleven.
In een kantoorpand concentreren drie mannen zich op hun laptop. Zojuist wisten ze in te breken op de server van een bedrijf. De hack is geslaagd, wat tot vreugde leidt. Maar die vreugde is bij dat bedrijf ver te zoeken. Ze mogen voor geluk spreken dat ze zojuist gehackt zijn door ethische hackers, die dat in opdracht doen om de beveiliging te testen. Want als dit kwaadwillende waren geweest, lagen nu datasets met persoonsgegevens in verkeerde handen.
Giga schade
Het is een scenario dat zich zojuist daadwerkelijk afspeelde. Als onderdeel van de campagne Echt niet vandaag! liet dit bedrijf haar website hacken. De conclusie is dus een pijnlijke, maar niet verrassend, stelt Sander Bussink van RedTeam Cybersecurity. De digitale beveiliging bij bedrijven is echt een heel groot probleem. Eigenlijk overal waar we komen, merken we dat er veel te verbeteren valt. Met regelmaat weten we tot diep in het netwerk te komen.
De gevolgen voor slachtoffers zijn groot. Denk aan de hack bij de gemeente Hof van Twente, waar de schade opliep tot 4,2 miljoen euro. Dat voorbeeld zit standaard in onze presentaties, vervolgt Bussink. Los van de financiele schade kan de diefstal van gegevens ook voor veel ellende zorgen. Denk aan persoonsgegevens die verhandeld worden.
Verder lezen bij de bron- ‘DPIA-vrijstellingen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’ - 17 september 2026
- NCSC informeert organisaties over gelekte Fortinet-wachtwoorden - 17 september 2026
- AP adviseert Twitch-gebruikers: zet instellingen uit voor delen van data met Amazon AI - 16 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
‘DPIA-vrijstellingen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’ | Verder lezen | |
NCSC informeert organisaties over gelekte Fortinet-wachtwoorden | Verder lezen | |
AP adviseert Twitch-gebruikers: zet instellingen uit voor delen van data met Amazon AI | Verder lezen | |
Nederland loopt achter op Europa bij AI-cyberdreigingen | Verder lezen | |
Polarsteps heeft al je foto’s gelekt: dit is wat je kunt doen | Verder lezen | |
Het NCSC levert voorlopig CSIRT-dienstverlening | Verder lezen | |
Minister: Politieteam dat informatie over burgers verzamelt past werkwijze aan | Verder lezen | |
AI-agents beveiligen: de nieuwste miljardenmarkt in cybersecurity | Verder lezen | |
‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ | Verder lezen | |
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid | Verder lezen |