Skip to main content

Digitaal inbreken eitje voor deze hackers: Beveiliging is bij bedrijven heel groot probleem

In Oost Nederland melden zich dagelijks zo n 23 slachtoffers van digitale criminaliteit bij de politie. Maar dat is slechts het topje van de ijsberg, want naar schatting doet maar twee op de tien slachtoffers aangifte. Tijd voor actie, vinden de politie en het bedrijfsleven.

In een kantoorpand concentreren drie mannen zich op hun laptop. Zojuist wisten ze in te breken op de server van een bedrijf. De hack is geslaagd, wat tot vreugde leidt. Maar die vreugde is bij dat bedrijf ver te zoeken. Ze mogen voor geluk spreken dat ze zojuist gehackt zijn door ethische hackers, die dat in opdracht doen om de beveiliging te testen. Want als dit kwaadwillende waren geweest, lagen nu datasets met persoonsgegevens in verkeerde handen.

Giga schade

Het is een scenario dat zich zojuist daadwerkelijk afspeelde. Als onderdeel van de campagne Echt niet vandaag! liet dit bedrijf haar website hacken. De conclusie is dus een pijnlijke, maar niet verrassend, stelt Sander Bussink van RedTeam Cybersecurity. De digitale beveiliging bij bedrijven is echt een heel groot probleem. Eigenlijk overal waar we komen, merken we dat er veel te verbeteren valt. Met regelmaat weten we tot diep in het netwerk te komen.

De gevolgen voor slachtoffers zijn groot. Denk aan de hack bij de gemeente Hof van Twente, waar de schade opliep tot 4,2 miljoen euro. Dat voorbeeld zit standaard in onze presentaties, vervolgt Bussink. Los van de financiele schade kan de diefstal van gegevens ook voor veel ellende zorgen. Denk aan persoonsgegevens die verhandeld worden.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.

Meer recente berichten

Nieuwe blauwdruk helpt organisaties data betrouwbaar te delen
Verder lezen
Overheid wist bijtijds van verkoop Solvinity (DigiD), verzuimde in te grijpen
Verder lezen
Tien gemeenten beboet voor illegaal verwerken van informatie over islamitische mensen
Verder lezen
Belgisch ziekenhuis heeft na ransomware-aanval weer toegang tot patiëntendossiers
Verder lezen
Gemeenten kunnen weinig doen tegen slimme deurbellen, zegt VNG
Verder lezen
Bevolkingsonderzoek hervat samenwerking gehackt Clinical Diagnostics
Verder lezen
De AVG in de praktijk: regels en verplichtingen
Verder lezen
Vrouwen langer in onzekerheid door vertraging bevolkingsonderzoek
Verder lezen
Datalek bij Autoriteit Persoonsgevens
Verder lezen
Storing bij atoomklok NIST legt risico’s tijdsservers bloot
Verder lezen