Skip to main content

Meer toezicht nodig op toezichthouder AP

De Autoriteit Persoonsgegevens, AP, komt er in de ogen van de buitenwereld niet best van af. Veel kritiek is er op de wijze waarop de toezichthouder de kerntaken uitvoert. Klachtenbehandeling loopt achter door capaciteitsgebrek en extra taken zoals ai toezicht.

Dit blijkt uit een evaluatie die een commissie van externe deskundigen onder leiding van Paul Schnabel heeft uitgevoerd.

De toezichthouder zou zelf onder toezicht moeten komen te staan. In dit verband wordt een uitbreiding van de raad van advies voorgesteld, of meer een raad van toezicht die de AP gaat controleren en scherper gaat letten op de kwaliteit van het werk. Ook maatschappelijk en wetenschappelijk valt er nog veel te verbeteren. 

De AP voert zijn kerntaken onvolledig uit, met onverwachte boetes en trage klachtbehandeling als gevolg. Het ontbreken van een handhavingsbeleid creeert onzekerheid voor bedrijven. Als toezichthouder zou de AP organisaties meer moeten helpen met de uitleg van de wet. Nu is het voor veel partijen vaak een raadsel waar ze aan toe zijn. Onzeker is dikwijls wat wel en niet mag.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s
Verder lezen
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle
Verder lezen
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister
Verder lezen
Digitale soe­ve­rei­ni­teit bestaat niet in zwart-wit
Verder lezen
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee
Verder lezen
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen
Verder lezen
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’
Verder lezen
Intelligentie als wapen
Verder lezen
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg
Verder lezen
Cyberdreiging, AI en tekort aan softwarekennis zetten organisaties onder druk
Verder lezen