Fraudehelpdesk ontvangt meer meldingen van fraude via Booking.com
De Fraudehelpdesk heeft vorig jaar meer meldingen van fraude via Booking.com ontvangen dan het jaar daarvoor. In 2023 deden dertig mensen melding, in 2024 waren dat er 101. Ook het schadebedrag nam vorig jaar toe, van gemiddeld 484 euro per slachtoffer in 2023 naar 854 euro in 2024, zo laat de Fraudehelpdesk aan het AD weten. Slachtoffers ontvangen via Booking.com berichten die afkomstig zijn van de gecompromitteerde accounts van hotels en andere verblijven.
Aanvallers weten eerst de de systemen van hotels met malware te infecteren en kunnen zo de inloggegevens voor het account op Booking.com stelen. Vervolgens sturen de aanvallers naar gasten die bij het betreffende hotel hebben geregistreerd een phishingbericht dat de gegevens opnieuw bevestigd moeten worden. De meegestuurde link is een phishingsite die om creditcardgegevens en andere informatie vraagt. Doordat het bericht van het hotel zelf via het Booking.com platform afkomstig is, kunnen gasten denken dat het om een legitiem bericht gaat. Deze werkwijze vindt al enige tijd plaats.
Verder lezen bij de bron- Medische informatie uit Google AI-samenvattingen: wat zijn de risico’s en hoe gaan we ermee om? - 14 januari 2026
- Security in Embedded en (I)IoT-systemen: Van klassieke beveiliging tot het post-kwantumtijdperk - 14 januari 2026
- Onderzoek: datavolwassenheid en -infrastructuur zijn cruciaal voor AI-succes - 13 januari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Medische informatie uit Google AI-samenvattingen: wat zijn de risico’s en hoe gaan we ermee om? | Verder lezen | |
Security in Embedded en (I)IoT-systemen: Van klassieke beveiliging tot het post-kwantumtijdperk | Verder lezen | |
Onderzoek: datavolwassenheid en -infrastructuur zijn cruciaal voor AI-succes | Verder lezen | |
Data beschermen we met firewalls, maar wie beschermt de beheerder? | Verder lezen | |
AI bij de overheid: uitvinden wat al is uitgevonden | Verder lezen | |
Nieuw onderzoek: gemeenten cruciaal voor digitale veiligheid | Verder lezen | |
Tientallen datalekken door AI-gebruik werknemers: vooral door experimenteren met gratis tools | Verder lezen | |
VNG mist samenhang in regelingen nieuwe cyberwetten | Verder lezen | |
Wat DigiD ons leert over datasoevereiniteit | Verder lezen | |
AP gaat databeveiliging in de zorg controleren | Verder lezen |