Geavanceerde cyberdreigingen stijgen met 58 procent, vooral in Europa
Group IB, een toonaangevende ontwikkelaar van cyber beveiligingstechnologieën voor het onderzoeken, voorkomen en bestrijden van digitale misdaad, heeft vorige week zijn jaarlijkse High Tech Crime Trends Report 2025 uitgebracht. Het rapport is gebaseerd op eigen onderzoek, real world cybercriminaliteitsonderzoeken en informatie uit Group IB s wereldwijde netwerk van Digital Crime Resistance Centers, DCRC s. Het rapport biedt een uitgebreide analyse van het globale en regionale dreigingslandschap en de impact ervan op organisaties en individuen.
Met diepgaande lokale intelligence van deskundige teams in de DCRC s en in nauwe samenwerking met globale en regionale wetshandhavingsinstanties levert Group IB ongekende inzichten in cybercriminele activiteiten. In 2024 ondersteunden de bestrijders van cybercriminaliteit acht grote operaties in meer dan zestig landen, en leverden zij een bijdrage bij de arrestatie van 1.221 cybercriminelen en de verwijdering van meer dan 207.000 criminele infrastructuren.
- Geopolitieke spanningen zorgen voor een toename van hacktivisme, met Oekraïne als belangrijkste Europese doelwit
- Ransomware as a Service, RaaS, groeit explosief, nu het aantal nieuwe deelnemers aan RaaS programma s met 44 procent is gestegen
- Het aantal fraude campagnes in Europa is enorm toegenomen: 34 procent van de meer dan 200.000 wereldwijde oplichtingspraktijken was gericht op de financiële diensten in de regio
Geopolitieke spanningen zorgen voor een toename van staatswege gesponsorde APT s en hacktivisme
Uit het rapport van Group IB blijkt dat er het afgelopen jaar een aanzienlijke stijging van het aantal APT s, Advanced Persistent Threats, is opgetreden, een stijging van 58 procent, vergeleken met 2023, waarbij door van staatswege gesponsorde actoren hun aanvallen op Europa, stijging 18,24 procent, en het Midden Oosten en Afrika, stijging 4,27 procent, hebben geïntensiveerd. Deze bevindingen leggen een snel evoluerend landschap van cyberdreigingen bloot waarin geopolitieke spanningen, zoals de oorlogshandelingen in Oost Europa en het Midden Oosten, staat gesteunde actoren aanwakkeren. Als gevolg hiervan waren de meest aangevallen sectoren wereldwijd overheids en militaire instellingen, 15,50 procent, gevolgd door industrie, 4,80 procent, financiële diensten, 3,80 procent, en IT, 3,50 procent.
Verder lezen bij de bron- Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking - 25 juni 2026
- Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren - 25 juni 2026
- EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden - 24 juni 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking | Verder lezen | |
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren | Verder lezen | |
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden | Verder lezen | |
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen |