Britse NCSC komt met tijdspad voor migratie naar post quantum cryptografie
Het Britse Nationaal Cyber Security Centre, NCSC, publiceert een tijdspad voor de migratie naar post quantum cryptografie, PQC. De migratie moet in 2035 zijn afgerond. Quantumcomputing maakt het mogelijk aanzienlijk complexere berekeningen te maken dan met huidige technologie mogelijk is. Dit is ook van invloed op encryptie, met behulp van een quantumcomputer kan de tijd die nodig is om encryptie te kraken fors worden verlaagd. Ook complexe cryptiegrafie is hierdoor relatief eenvoudig kraakbaar.
Dit betekent in de praktijk dat organisaties, overheidsinstellingen en andere partijen moeten overstappen op zogeheten PQC, encryptie die bestand is tegen pogingen deze met behulp van quantumcomputing te kraken. Het Britse NCSC komt nu met een tijdspad voor deze migratie, waarmee het organisaties wil helpen hiernaartoe te werken.
Tijdspad
Het tijdspad ziet er als volgt uit:
2028: Organisaties moeten hun migratiedoelen hebben opgesteld en geinventariseerd hebben welke services en infrastructuur die afhankelijk zijn van cryptografie vernieuwd moeten worden voor PQC. Ook moeten zij een initieel plan voor de migratie hebben opgesteld.
Verder lezen bij de bron- ‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ - 12 oktober 2026
- Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht - 9 oktober 2026
- ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden - 9 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen | |
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk | Verder lezen | |
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien | Verder lezen | |
AP waarschuwt gebruikers camerabrillen dat filmen van anderen vrijwel altijd verboden is | Verder lezen | |
Van der Burg: ‘Te weinig capaciteit om IT-contracten overheid inzichtelijk te maken’ | Verder lezen | |
Advies van de AP aan WordPress-gebruikers die getroffen zijn door datalek | Verder lezen |