Op donderdag 18 september 2025 organiseert de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) de Dag van de FG. Deze exclusieve dag voor FG’s staat volledig in het teken van verdieping, inspiratie en ontmoetingen. Bent u erbij?
Wat is de impact van generatieve AI op uw werk als FG? Hoe versterken we de positionering van de FG? En hoe ziet de FG van de toekomst eruit? Dat en nog veel meer komt aan bod tijdens de derde editie van de Dag van de FG, in het Beatrix Theater in Utrecht.
Programma
Marietje Schaake, internationaal expert op het snijvlak van technologie, mensenrechten en democratie, bespreekt in haar keynote hoe FG’s een cruciale rol spelen in het beschermen van burgers tegen onzichtbare risico’s, zoals datamisbruik.
Europarlementariër Kim van Sparrentak deelt haar visie op de rol van FG’s in het waarborgen van digitale grondrechten.
Het plenaire deel sluit af met een paneldiscussie over de FG van de toekomst. Met Friederike van der Jagt (privacyrechtadvocaat bij Hunter Legal B.V.), Egbert Lichtenberg (burgemeester van de gemeente Altena), Mariëlle van den Bos (FG bij de gemeente Eindhoven) en Ricardo Catalan (coördinator FG-team bij de AP).
In de middag kunt u kiezen uit maar liefst 45 praktische en verdiepende workshops. Van generatieve AI in de zorg, de grote FG-quiz en waar u als FG op moet letten bij het adviseren over DPIA’s: er is voor ieder wat wils.
Tijdens de afsluitende borrel kunt u ervaringen uitwisselen met honderden collega-FG’s en medewerkers van de AP.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Bij veel gemeenten voelt informatiebeveiligingsbeleid nog als een verplicht nummer. Zonde! Want een goed informatiebeveiligingsbeleid kan juist richting geven aan de hele organisatie.
Gemeenten werken steeds vaker samen. Die samenwerking is logisch want samen kun je meer bereiken maar het betekent ook dat er steeds meer gegevens gedeeld worden. En dan is de vraag: hoe zorg je ervoor dat dit rechtmatig, veilig en transparant gebeurt, zonder dat je verstrikt raakt in verantwoordelijkheden of risico’s?
De CISO is niet alleen een technische expert, maar vooral een strategisch adviseur die bestuurders helpt digitale risico’s te begrijpen en bestuurlijke keuzes te maken.