Skip to main content

Verkiezingen 2025: wat willen de partijen met de belangrijkste privacy-onderwerpen?

Op woensdag 29 oktober mag Nederland voor de Tweede Kamerverkiezingen naar de stembus. De afgelopen weken hebben de verschillende politieke partijen hun verkiezingsprogramma’s gepresenteerd. De programma’s staan vol punten over allerlei onderwerpen. Security.NL besloot de programma’s door te lichten op de belangrijkste privacy-onderwerpen van dit moment.

In het onderstaande overzicht kijken we naar wat politieke partijen in hun programma’s zeggen over chatcontrole, de digitale euro, de Europese digitale identiteit, online leeftijdsverificatie, contant betalen en anonimiteit op internet. Bij elk onderwerp staat ook wat de betreffende partij in het verkiezingsprogramma hierover zegt. Als dit niet staat vermeld heeft de partij er in het programma zelf geen verdere toelichting op gegeven. Voor meer informatie en context is het altijd verstandig om de verkiezingsprogramma’s zelf te lezen.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto
Verder lezen
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling
Verder lezen
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten
Verder lezen
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen
Verder lezen
Nieuwe toe­zicht­hou­der voor elek­tro­ni­sche pa­ti­ën­ten­dos­siers
Verder lezen
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid
Verder lezen
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak
Verder lezen
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen
Verder lezen
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten?
Verder lezen
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren
Verder lezen