Handreiking persoonsgegevens in onderzoek
Dit document is een praktische handreiking voor onderzoekers in het hoger onderwijs. Het gaat over hoe je verantwoord omgaat met persoonsgegevens in wetenschappelijk onderzoek. Dit document is specifiek bestemd voor de onderzoeker in de sector onderwijs en onderzoek en voor datamanagers en privacyprofessionals die de onderzoekers ondersteunen en adviseren. De handreiking volgt de Harvard Research Lifecycle.
De Autoriteit Persoonsgegevens (hierna ‘AP’) noemt in het Sectorbeeld Onderwijs 2021-2023 “de noodzaak tot duidelijkheid voor onderzoekers van (hogere) onderwijsinstellingen hoe om te gaan met persoonsgegevens bij (wetenschappelijk) onderzoek.”
Om deze duidelijkheid te scheppen, is vanuit het Privacy Expertise Centrum van SURF een
werkgroep opgericht met als doel deze handreiking op te stellen. Deze werkgroep
Persoonsgegevens in onderzoek (PGO) bestaat uit een multidisciplinair team waarin deskundigheid
over de AVG, datamanagement en het doen van onderzoek bij elkaar is gebracht.
De AP heeft in informele overleggen met de werkgroep PGO aangegeven het initiatief van de werkgroep PGO te steunen en dat de handreiking in positieve zin kan bijdragen aan de onduidelijkheid over de omgang met onderzoeksgegevens.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen | |
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’ | Verder lezen | |
Intelligentie als wapen | Verder lezen | |
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg | Verder lezen |