Skip to main content

AP geeft taxi-app Yango 100 miljoen euro boete voor doorspelen info aan Rusland

De Autoriteit Persoonsgegevens geeft taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro voor het doorspelen van persoonsgegevens van gebruikers aan Rusland. Het moederbedrijf van de Europese versie van Yango, MLU, is in Nederland gevestigd. De app wordt binnen Europa alleen in Noorwegen en Finland gebruikt.

De Nederlandse, Noorse en Finse toezichthouders voerden het onderzoek naar Yango gezamenlijk uit. Uit het onderzoek blijkt dat de taxi-app persoonsgegevens van klanten en taxichauffeurs deelt met bedrijven in Rusland. De gegevens werden daar bijvoorbeeld opgeslagen.

Het gaat om gevoelige gegevens, aldus de AP. Zo sloeg de app bijvoorbeeld scans van rijbewijzen, adressen, contactgegevens, locaties, rekeningnummers, foto’s, chatgesprekken en bsn’s op. De Russische overheid kan hier toegang toe krijgen.

De toezichthouders dragen moederbedrijf MLU op om te stoppen met het delen van persoonsgegevens met Russische partijen. Daarnaast moet het bedrijf dus 100 miljoen euro boete betalen, al kan het bedrijf in beroep gaan tegen de uitspraak.

Verder lezen bij de bron

IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s
Verder lezen
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle
Verder lezen
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister
Verder lezen
Digitale soe­ve­rei­ni­teit bestaat niet in zwart-wit
Verder lezen
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee
Verder lezen
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen
Verder lezen
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’
Verder lezen
Intelligentie als wapen
Verder lezen
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg
Verder lezen
Cyberdreiging, AI en tekort aan softwarekennis zetten organisaties onder druk
Verder lezen