Skip to main content

Congres Overheid 360°

Het jaarlijkse congres voor informatiemanagement binnen de overheid, Overheid 360°, zal op woensdag 10 oktober weer plaatsvinden in de Jaarbeurs in Utrecht. De registratie voor dit evenement is geopend. Deze editie in op het onderwerp Digitale Transformatie.

Tijdens het congres Overheid 360° is er volop aandacht voor nieuwe ontwikkelingen als data science, kunstmatige intelligentie, robots, internet of things en blockchaintechnologie. Maar ook voor organisatorische aspecten, zoals een nieuwe rol voor I&A-afdelingen, de beweging Samen Organiseren/Common Ground, privacy en de AVG en innovatief aanbesteden. Overkoepelend thema is digitale transformatie.

Overheid 360° wordt georganiseerd door Jaarbeurs in samenwerking met de gemeente Utrecht, Native Consulting, VNG Realisatie en Ynformed. Het congres wordt mede mogelijk gemaakt door marktpartijen. Hoofdmediapartner is ict-vakblad Computable. Voor medewerkers van publieke organisaties is deelname kosteloos. Registreren kan via deze link.

Solide ict nodig

‘Digitale transformatie gaat verder dan alleen het automatiseren van processen of het verzamelen van data’, stelt Paul Verdult, brandmanager bij Jaarbeurs. ‘Het omvat het samenspel tussen dienstverlening, bedrijfsvoering en slimme inzet van ict, binnen en tussen de verschillende domeinen. Het duidt een uitdagend nieuw tijdperk aan waarbij techniek en ict strategische factoren zijn bij het zoeken naar slimme én snelle oplossingen voor maatschappelijke vraagstukken’.

Het gaat volgens Verdult om een andere manier denken en doen, ondersteund door solide ict. Pas als de basisinformatievoorziening op orde is, ontstaat er ruimte voor digitale transformatie, benadrukt hij. ‘Dan heeft het zin om naar innovatieve ict, zoals data science, kunstmatige intelligentie of blockchain te kijken en naar een andere vakinhoudelijke rol die I&A-afdelingen bij digitale transformatie kunnen spelen.’

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen
Waarom informatiebeveiliging nooit af is
Verder lezen
De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen