Kamerbrief verhogen informatieveiligheid
Hoe kunnen we maatregelen treffen die de informatieveiligheid bij de overheid verhogen? Staatssecretaris Knops van BZK heeft de uitwerking van maatregelen toegelicht in deze Kamerbrief. O.a. ENSIA, de BIO en verankering in Wet- en regelgeving worden toegelicht.
Als onderdeel van de Agenda Digitale Overheid ‘NL DIGIbeter’1stuur ik uw Kamerde toegezegde nadere uitwerking van maatregelen om de informatieveiligheid bijde overheid te verhogen.De overheid heeft een bijzondere verantwoordelijkheid ten aanzien van debescherming van persoonsgegevens en de te treffen beveiligingsmaatregelen.Voor deze bescherming is het van belang dat overheden permanent zorgdragenvoor de integriteit van hun systemen en processen en dat de online communicatiemet burgers en ondernemers op een veilige manier verloopt. Ook dient deoverheid, als publiek orgaan, als launching customer het goede voorbeeld tegeven. Voor de overheid betekent dat vooral: een krachtige regierol,meebewegen met de ontwikkelingen, overheidsbreed samenwerken envoorwaarden scheppen.
Dat het zaak is dat de overheid meebeweegt en zelf initiatieven ontplooit om meete kunnen met de ontwikkelingen op het gebied van digitalisering heb ikuitgewerkt in de recente overheidsbrede agenda ‘NL DIGIbeter’. Uitvoering vandeze agenda vraagt om blijvende aandacht voor de risico’s die verdergaandetechnologische en maatschappelijke ontwikkelingen brengen. Om hieraantegemoet te komen is overheidsbreed een actie-agenda opgesteld.
Verder lezen bij de bron- Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie - 13 oktober 2026
- Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ - 13 oktober 2026
- ‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ - 12 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen | |
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk | Verder lezen | |
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien | Verder lezen | |
AP waarschuwt gebruikers camerabrillen dat filmen van anderen vrijwel altijd verboden is | Verder lezen |