Op 27 augustus a.s. organiseert de IBD een bijeenkomst voor ENSIA coordinatoren in Steenbergen. De bijeenkomst vindt plaats van 14:00u tot 16:00u. Naast de bijeenkomst in Steenbergen staan er nog andere bijeenkomsten op het programma. Je kunt je nog aanmelden.
In augustus en september organiseert het ENSIA Implementatie team van VNG Realisatie een aantal bijeenkomsten voor nieuwe ENSIA coördinatoren. Tijdens de bijeenkomsten worden de nieuwe ENSIA coördinatoren bijgepraat over het verantwoordingsproces informatieveiligheid met ENSIA.
De bijeenkomsten gaan over het verantwoordingsproces. Indien u als ENSIA coördinator het verantwoordingsjaar 2017 al heeft meegemaakt, dan bevatten deze bijeenkomsten voor u geen nieuwe informatie.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Als Chief Information Security Officer (CISO) is het belangrijk om een duidelijk beeld te hebben van hoe het gesteld is met de informatiebeveiliging binnen de organisatie én om dit beeld te delen met het management/bestuur. Een jaarrapportage is hiervoor een uitstekend middel. In deze blog lees je waarom dit belangrijk is en welke onderwerpen je hierin kan opnemen.
Het is aan te raden om als Functionaris Gegevensbescherming (FG) te rapporteren over privacy. In de jaarrapportage staat beschreven welke acties en maatregelen er het afgelopen jaar zijn genomen op privacyvlak. Waarom dit belangrijk is en op welke onderdelen je allemaal moet rapporteren, lees je in deze blog.
: Ook al neem je nog zoveel beveiligingsmaatregelen, deze zijn niet altijd waterdicht. Vroeg of laat krijgt elke organisatie te maken met beveiligingsincidenten. Het is daarom belangrijk dat je goed voorbereid bent. In deze laatste blog van het jaar daarom een overzicht van een aantal informatiebeveiligingsincidenten van 2022 en wat we hiervan kunnen leren.