Skip to main content

Kennisnet vragen IB en Privacy

Op deze pagina van Kennisnet vind je een vraag & antwoord rubriek voor vragen met betrekking tot informatiebeveiliging en privacy. Je kunt o.a. zoeken door verschillende segmenten en zo eenvoudig antwoorden vinden op jouw vragen en die van anderen.

Privacywetgeving
Is de Aanpak IBP conform de AVG?
Waar moet ik rekening mee houden met de Algemene Verordening Gegevensbescherming en 25 mei 2018?
Wanneer moet informatiebeveiliging en privacy (IBP) op orde zijn?

Verder lezen bij de bron

IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.

Meer recente berichten

AP waarschuwt gebruikers camerabrillen dat filmen van anderen vrijwel altijd verboden is
Verder lezen
Van der Burg: ‘Te weinig capaciteit om IT-contracten overheid inzichtelijk te maken’
Verder lezen
Advies van de AP aan WordPress-gebruikers die getroffen zijn door datalek
Verder lezen
De Cy­ber­be­vei­li­gings­wet en NEN7510: waarom ke­ten­ver­ant­woor­de­lijk­heid straks niet meer vrij­blij­vend is
Verder lezen
Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat
Verder lezen
De basis van cybersecurity ligt in email security
Verder lezen
Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid
Verder lezen
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget
Verder lezen
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers?
Verder lezen