Gemeentelijke Telecommunicatie (GT)
Door een aantal gemeenten is de Gemeentelijke Telecommunicatie (GT) opgericht. De GT is opgericht om een effectieve en efficiënte aanwending van middelen op het gebied van ICT te realiseren. GT Microsoft is het eerste project voor software onder het GT initiatief.
Projectresultaten
Vanuit het project wordt het volgende ontwikkeld:
Privacy- en Security Baseline
De Privacy- en Security baseline is een adviesrapport. Het legt de relatie tussen de vereisten vanuit de Baseline Informatiebeveiliging Nederlandse Gemeenten (BIG) en de AVG enerzijds en de waarborgen die Microsoft op dit vlak biedt vanuit het Microsoft 365 Cloud platform anderzijds. Hierbij is gebruik gemaakt worden van eerder uitgevoerde onderzoeken op dit gebied. Het rapport is beschikbaar voor medewerkers van gemeenten. Het kan worden gedownload vanaf https://community.gemeentelijketelecommunicatie.nl/. Gemeenten blijven zelf verantwoordelijk voor de eigenrisicoanalyse en dataclassificatie, waaronder, op grond van de toepasselijke privacy wetgeving, de Data Protection Impact Assessments (DPIA).
Verder lezen bij de bron
- Opnieuw datalek bij UMC Utrecht - 26 oktober 2026
- NCTV: Cyberdreiging en Big Tech-afhankelijkheid bedreigen Nederland - 26 oktober 2026
- AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid - 23 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Opnieuw datalek bij UMC Utrecht | Verder lezen | |
NCTV: Cyberdreiging en Big Tech-afhankelijkheid bedreigen Nederland | Verder lezen | |
AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid | Verder lezen | |
Cyberwet en pv-sector: ‘Zie dit als een kans, niet alleen als compliance-oefening’ | Verder lezen | |
College ziet geen rol in privacy-discussie ID-scan FC Groningen, maar steunt KNVB-plannen wel | Verder lezen | |
Niet alleen supermarkten: welke Noord-Hollandse bedrijven zijn kwetsbaar? | Verder lezen | |
Iedereen heeft het over de Meta-bril, maar het grootste privacyprobleem zit ergens anders | Verder lezen | |
NRC: Defensiebedrijven kwetsbaar voor Russische cyberaanvallen | Verder lezen | |
Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek | Verder lezen | |
2027 Global Digital Trust Insights: Nederlandse organisaties verschuiven hun prioriteiten op gebied van cybersecurity | Verder lezen |