Boost Privacybewustzijn
Het privacybewustzijn in de publieke sector heeft een boost gekregen, onder andere door de invoering van de verplichte FG bij alle overheidsorganisaties. Peter Mom gaat in op de FG in deze blog via iBestuur.
We spraken acht FG’s, de functionaris gegevensbescherming van een Noord-Limburgse gemeente niet meegerekend die op vragen antwoordde dat ze iBestuur geen verantwoording schuldig was. Weinig blijk van (AVG-doelstelling) transparantie. Utrecht doet het anders. Dat zet alle datalekken online. Transparant naar bevolking, leerzaam voor ambtenarij. Ook Katwijk is zeer uitvoerig met online-voorlichting over hoe ze met persoonsgegevens omspringt (maar verstopt deze op haar vernieuwde webstek onder ‘Over de site’).
Het verwerkingenregister moet beschrijven voor welke doelen welke persoonsgegevens worden gebruikt, waar ze vandaan komen, aan wie ze worden verstrekt en op welke grondslag dat allemaal gebeurt. Voor veel organisaties impliceerde deze AVG-verplichting een eerste keer zich rekenschap geven van welke data ze over burgers en medewerkers in huis hebben en waarvoor, of ze allemaal nodig zijn, wie ze kan inzien of wijzigen, of zij dat allemaal wel moeten kunnen, hoe lang ze worden bewaard en hoe het zit met de beveiliging.
Verder lezen bij de bron- Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens - 1 oktober 2026
- Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget - 30 september 2026
- Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? - 30 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget | Verder lezen | |
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? | Verder lezen | |
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline | Verder lezen | |
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen | |
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy | Verder lezen | |
De praktijk van collectief digitaliseren | Verder lezen | |
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie | Verder lezen | |
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen | |
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto | Verder lezen |