Regionale IT-samenwerking

Digitaleoverheid heeft een artikel geschreven over regionale IT-samenwerkingen, waar Parkstad IT er één van is. Je leest onder meer over IT bij samenwerkingsverbanden en Govroam.

Govroam

In het zuidoosten van Limburg is Parkstad IT actief, een samenwerkingsverband van de gemeenten Heerlen, Kerkrade, Landgraaf, Brunssum, Onderbanken, Voerendaal en de Brandweer Zuid-Limburg. Parkstad IT behartigt de gemeenschappelijke belangen van deze organisaties op IT-gebied en verder is het verantwoordelijk voor de ICT-dienstverlening van nog eens twintig andere lokale overheden. Wat ooit begon met het opzetten van een glasvezelnetwerk tussen de deelnemende gemeenten is inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde op IT-gebied in de regio. Bijvoorbeeld op het gebied van govroam, de dienst die het mogelijk maakt veilig in te loggen op een bestaand wifi-netwerk bij alle aangesloten gemeenten, gemeentelijke samenwerkingsverbanden en overige publieke organisaties. Heerlen was een van de eerste gemeenten die govroam ging gebruiken, kort daarop gevolgd door de Brandweer Zuid-Limburg en andere Parkstad-gemeenten.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Gemeentelijke privacy: Een blik achter de schermen
De AVG bestaat dit jaar vijf jaar. Sinds 25 mei 2018 moeten alle organisaties, waaronder gemeenten, voldoen aan de verplichtingen uit de AVG bij het verwerken van persoonsgegevens. Maar hoe is het gesteld met de privacy bij gemeenten? Hebben ze de basis op orde? Je leest het in deze blog.
Hoe zet je Artificial Intelligence (AI) succesvol in?
Gemeenten maken steeds meer gebruik van AI, omdat dit ontzettend veel kansen biedt. Tegelijkertijd roept het gebruik van AI ook nieuwe vragen op. Je leest er meer over in deze blog
Een DPIA uitgevoerd en dan?
Voor gegevensverwerkingen met een hoog privacyrisico geldt dat je een DPIA moet uitvoeren. Maar wat doe je met de uitkomsten van een DPIA en hoe zorg je ervoor dat een DPIA geen eenmalige actie is maar over een bepaalde tijd herhaald wordt?

Meer recente berichten

Privacy risico s in kaart brengen met een DPIA
Verder lezen
Beveiliging informatie geen prioriteit bij Ministerie van Buitenlandse Zaken
Verder lezen
NIS2: onduidelijke wet in combinatie met hoge boetes
Verder lezen
AP wil opheldering over fraude algoritme gemeenten
Verder lezen
Een tip of klacht indienen bij de AP
Verder lezen
Wegiz vraagt om aantal nieuwe NEN normen
Verder lezen
Hack bij gemeente: criminelen hadden toegang tot tienduizenden gegevens
Verder lezen
Kabinet heeft meer tijd nodig voor anonieme bsn s en socialemediamonitoring
Verder lezen
Europese Hof houdt onzekerheid over AVG in stand
Verder lezen
Organisatorische inbedding van maatregelen
Verder lezen