Op maandag 19 november organiseert NOREA een bijeenkomst over de praktische toepassing van het Privacy Control Framework (PCF).Diverse sprekers van verschillende organisaties brengen je tijdens deze bijeenkomst op de hoogte.
Op maandag 19 november a.s. organiseert NOREA een bijeenkomst over de praktische toepassing van het NOREA Privacy Control Framework (PCF) ten behoeve van Privacy-assurance en/of -adviesopdrachten.
De ontvangst is vanaf 15.30 uur; aanvang programma om 16.00 uur.
Programma
Introductie en PCF-Essentials (Jan de Heer/NOREA)
AVG-beginselen (Maurice Steffin/PwC)
De logica van de AVG naar PCF/de AVG in context (Henk van der Linde/Duthler Associates)
PCF-toepassing door adviseurs, auditors, assurance-providers, certificeerders en FG’s (Ed Ridderbeekx/Greendots)
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.