VNG Realisatie heeft een technisch georiënteerde handleiding opgesteld voor eIDAS in samenwerking met leveranciers uit de eIDAS-keten en de gemeenten Den Haag en Rotterdam. Met de handleiding krijgt jouw gemeente controle om te voldoen aan de eIDAS-verordening.
Op 29 september 2018 is de eIDAS-verordening van kracht gegaan. Europese burgers en bedrijven moeten vanaf dat moment met Europees erkende inlogmiddelen kunnen inloggen bij publieke organisaties en private organisaties met een publieke taak. Meer informatie over aansluiten, een stappenplan en de handleiding is te vinden op de pagina over eIDAS.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.