Nieuw normenkader – de BIO
Eén van de maatregelen om informatieveiligheid binnen de overheid te verhogen is de BIO. Het doorontwikkelde normenkader zorgt voor meer verantwoording voor bestuurders. In 2020 zal dit kader in werking treden, 2019 zal nog een overgangsjaar zijn.
Nieuw normenkader voor alle overheden
Gemeenten hanteren sinds 2013 de Baseline Informatiebeveiliging Gemeenten (BIG) als normenkader. Rijk, de waterschappen en provincies hanteren hun eigen respectievelijke normen, de BIR, BIWA en IBI. Deze zijn nu samen met de BIG gebundeld in de Baseline Informatiebeveiliging Overheid (BIO). De nieuwe baseline wordt het nieuwe normenkader voor alle overheden.
Wat is de BIO?
De BIO is een doorontwikkeling, ofwel een ‘update’, van de nu bestaande BIG. Gemeenten baseren hun informatiebeveiligingsbeleid en hun verantwoording aan de gemeenteraad en de toezichthouders vanuit het Rijk (middels ENSIA) op deze BIG. De werkzaamheden die voor de BIG zijn verricht zijn al grotendeels in lijn met de BIO.
Verder lezen bij de bron- Storing bij atoomklok NIST legt risico’s tijdsservers bloot - 12 februari 2026
- Investeringen in privacy nemen fors toe door opmars van AI, blijkt uit onderzoek Cisco - 11 februari 2026
- Coalitieakkoord: Nieuwe Digitale Dienst moet regie pakken over overheids-ict - 11 februari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Storing bij atoomklok NIST legt risico’s tijdsservers bloot | Verder lezen | |
Investeringen in privacy nemen fors toe door opmars van AI, blijkt uit onderzoek Cisco | Verder lezen | |
Coalitieakkoord: Nieuwe Digitale Dienst moet regie pakken over overheids-ict | Verder lezen | |
Den Haag verklaart digitale onafhankelijkheid tot prioriteit | Verder lezen | |
Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging | Verder lezen | |
Zonder datamanagement geen digitale autonomie | Verder lezen | |
Gemeente Beek richt zich met cyberspecialisatie bij BOA sterker op digitale veiligheid in de wijk | Verder lezen | |
Gemeenten hebben vaak niet door dat ambtenaren illegaal gegevens opzoeken | Verder lezen | |
Waarom de overheid digitale weerbaarheid niet goed kan meten | Verder lezen | |
Den Haag meldt mogelijke diefstal BSN en loonstroken bij hack scholingsfonds | Verder lezen |