Verhogen continuïteit dienstverlening
Bij gemeenten is op dit moment veel gaande op het gebied van nieuwe ontwikkelingen. Met nieuwe ontwikkelingen dient ook weer gelet te worden op de beveiliging. Volgens Sander Hofman groeit daarbij de behoefte om ook de continuïteit van deze dienstverlening te borgen – gemeenten moeten ”cyberresilient” worden.
Gemeenten en hun inwoners worden steeds afhankelijker van digitale technologie. Dat brengt nieuwe risico’s met zich mee waarop gemeenten moeten anticiperen. Burgers verwachten dat digitale overheidsdiensten betrouwbaar zijn, dat de overheid zorgvuldig omgaat met hun privacygevoelige gegevens en dat er maatregelen tegen cybercriminaliteit van kracht zijn. Kortom, gemeenten moeten hun digitale zaken op orde hebben. Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan.
Cybersecurity is veelal gericht op bescherming tegen cyberdreigingen. Bewustwordingstrainingen helpen bijvoorbeeld bij het herkennen van phishing-aanvallen. Antimalware-oplossingen maken malware onschadelijk voor die het netwerk bereikt. En organisaties passen tweefactorauthenticatie toe om te voorkomen dat aanvallers toegang krijgen tot belangrijke informatie. Allemaal logische maatregelen, maar met één groot manco: ze houden nauwelijks rekening met het herstel na een incident om zo downtime te beperken.
Verder lezen bij de bronLees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Informatie over algoritmen Belastingdienst niet volledig openbaar | Verder lezen | |
Cloudbeveiliging van veel organisaties bevat structurele zwakke plekken | Verder lezen | |
UWV lekte door fout bij versturen van e-mail gezondheidsgegevens cliënten | Verder lezen | |
Informatiebeveiliging in de ouderenzorg moet beter | Verder lezen | |
Hoge Duitse boetes voor Vodafone wegens datalekken en nalatigheid | Verder lezen | |
Waarom het NCSC niet het nationale Csirt is | Verder lezen | |
OpenAI gaat in beroep tegen gerechtelijk bevel om data onbeperkt te bewaren | Verder lezen | |
Toenemende dreiging en regelgeving dwingen organisaties tot cyberweerbaarheid | Verder lezen | |
Handvaten voor transparanter gebruik van profileringsalgoritmen door overheden | Verder lezen | |
Deense gemeenten beëindigen samenwerking met Microsoft | Verder lezen |