Inlogmethoden online zaken overheid
Op deze pagina van Rijksoverheid vind je een overzicht van de inlogmethoden die je kunt gebruiken om online zaken te regelen die betrekking hebben op de overheid. O.a. eHerkenning en DigiD worden toegelicht.
DigiD
Steeds meer zaken kunt u online met de overheid regelen met uw DigiD. Met een eigen DigiD kunt u online gebruik maken van diensten van gemeenten, provincies, waterschappen, ministeries en uitvoeringsorganisaties (bijvoorbeeld de Sociale Verzekeringsbank). Maar ook academische ziekenhuizen, zorgverzekeraars, academische universiteiten en pensioenfondsen.
Wilt u DigiD aanvragen? Dit kunt u online doen via de website van DigiD. Als u in het buitenland woont en de Nederlandse nationaliteit bezit, kunt u ook een DigiD aanvragen.
eHerkenning
eHerkenning is een inlogmiddel voor bedrijven die ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel. U kunt eHerkenning zien als een soort DigiD voor bedrijven. Als ondernemer gebruikt u uw eHerkenningsmiddel om gebruik te maken van de online diensten van meer dan 350 organisaties. Zo regelt u veilig en eenvoudig uw zaken met de overheid. Zo kunt u bijvoorbeeld VOG-aanvragen met eHerkenning online regelen via Justis. door erkende eHerkenningsleveranciers uitgegeven, onder toezicht van de overheid.
Verder lezen bij de bronLees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Informatie over algoritmen Belastingdienst niet volledig openbaar | Verder lezen | |
Cloudbeveiliging van veel organisaties bevat structurele zwakke plekken | Verder lezen | |
UWV lekte door fout bij versturen van e-mail gezondheidsgegevens cliënten | Verder lezen | |
Informatiebeveiliging in de ouderenzorg moet beter | Verder lezen | |
Hoge Duitse boetes voor Vodafone wegens datalekken en nalatigheid | Verder lezen | |
Waarom het NCSC niet het nationale Csirt is | Verder lezen | |
OpenAI gaat in beroep tegen gerechtelijk bevel om data onbeperkt te bewaren | Verder lezen | |
Toenemende dreiging en regelgeving dwingen organisaties tot cyberweerbaarheid | Verder lezen | |
Handvaten voor transparanter gebruik van profileringsalgoritmen door overheden | Verder lezen | |
Deense gemeenten beëindigen samenwerking met Microsoft | Verder lezen |