Inlogmethoden online zaken overheid
Op deze pagina van Rijksoverheid vind je een overzicht van de inlogmethoden die je kunt gebruiken om online zaken te regelen die betrekking hebben op de overheid. O.a. eHerkenning en DigiD worden toegelicht.
DigiD
Steeds meer zaken kunt u online met de overheid regelen met uw DigiD. Met een eigen DigiD kunt u online gebruik maken van diensten van gemeenten, provincies, waterschappen, ministeries en uitvoeringsorganisaties (bijvoorbeeld de Sociale Verzekeringsbank). Maar ook academische ziekenhuizen, zorgverzekeraars, academische universiteiten en pensioenfondsen.
Wilt u DigiD aanvragen? Dit kunt u online doen via de website van DigiD. Als u in het buitenland woont en de Nederlandse nationaliteit bezit, kunt u ook een DigiD aanvragen.
eHerkenning
eHerkenning is een inlogmiddel voor bedrijven die ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel. U kunt eHerkenning zien als een soort DigiD voor bedrijven. Als ondernemer gebruikt u uw eHerkenningsmiddel om gebruik te maken van de online diensten van meer dan 350 organisaties. Zo regelt u veilig en eenvoudig uw zaken met de overheid. Zo kunt u bijvoorbeeld VOG-aanvragen met eHerkenning online regelen via Justis. door erkende eHerkenningsleveranciers uitgegeven, onder toezicht van de overheid.
Verder lezen bij de bron- CISO s spelen steeds grotere rol in bestuurskamer - 7 februari 2025
- AP bezorgd over gezichtsherkenning aan balie - 7 februari 2025
- Privacybudgetten dalen in 2025 - 6 februari 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
CISO s spelen steeds grotere rol in bestuurskamer | Verder lezen | |
AP bezorgd over gezichtsherkenning aan balie | Verder lezen | |
Privacybudgetten dalen in 2025 | Verder lezen | |
Gegevensinbreuk bij Volkswagen bewijst dat regelgevingskader NIS2 nodig is | Verder lezen | |
Europese Commissie komt met actieplan cyberveiligheid ziekenhuizen | Verder lezen | |
Europese AI act: nieuwe plichten voor gemeenten | Verder lezen | |
Datalek kostte in 2024 gemiddeld 4,88 miljoen dollar | Verder lezen | |
Cybersecurity 2025 in 10 voorspellingen | Verder lezen | |
Cyber resilient storage is integraal onderdeel van data security | Verder lezen | |
Nieuw datalek in Amersfoort | Verder lezen |