Rijbewijzen en het eGem diginetwerk

De gemeenten Ooststellingwerf, Weststellingwerf en Opsterland (OWO) werken middels een samenwerkingsverband op het gebied van IT samen. Het samenwerkingsverband is middels eGem aangesloten op Diginetwerk waarmee gemeente Ooststellingwerf onlangs de eerste gemeente van Nederland is geworden die het proces rijbewijzen over Diginetwerk transporteert.
Via eGem is gemeente Weststellingwerf, Opsterland en Ooststellingwerf aangesloten op Diginetwerk, redundant en via verschillende providers. “Dienstverlening die het altijd moet doen. Het heet niet voor niets vitale infrastructuur”, aldus informatie adviseur Sjaak Stuiver.
In het verleden had de VNG en de BNG hiervoor Gemnet opgericht, echter hierbij ontbrak de keuzevrijheid in netwerk infrastructuur en diensten. Op verzoek van een groot aantal gemeenten is na een geruime periode van planning en testen de RDW met het uitgifteproces van Rijbewijzen ook over op de overheidsstandaard Diginetwerk. “Inmiddels zijn vrijwel alle overheidsprocessen beschikbaar op Diginetwerk”, vertelt Paul Bloemers, directeur strategie en productontwikkeling van eGem. “Met de aansluiting van RDW is Diginetwerk een belangrijke standaard voor de overheid om berichtenverkeer vertrouwelijk te transporteren.”
Netwerkbeheerder Martin Vlasma, heeft als eerste zijn eigen rijbewijs verlengd. “Leuk om je eigen ondersteunende proces in de praktijk te zien werken. De aansluitingen via eGem Diginetwerk, werken sneller en hebben een betere performance. De continuïteit vinden wij erg belangrijk, dit biedt eGem. Het rijbewijs proces is natuurlijk van groot belang, deze functionaliteit moet altijd beschikbaar zijn. Hiervoor zijn we met eGem Diginetwerk maximaal verzekerd”, aldus de enthousiaste Vlasma.
Verder lezen bij de bron- Toezichthouder pakt websites aan die illegaal cookies plaatsen - 25 april 2025
- Impact van de Meldplicht in NIS2 op Cybersecurity - 25 april 2025
- Minister: politie gaat te lang bewaarde gegevens over burgers vernietigen - 24 april 2025
Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Toezichthouder pakt websites aan die illegaal cookies plaatsen | Verder lezen | |
Impact van de Meldplicht in NIS2 op Cybersecurity | Verder lezen | |
Minister: politie gaat te lang bewaarde gegevens over burgers vernietigen | Verder lezen | |
De omgang met geheime informatie bij politie en NCTV | Verder lezen | |
Groot datalek bij Fontys: honderden gegevens en mails makkelijk toegankelijk | Verder lezen | |
Zwakke configuratie in Salesforce lokt cyberaanvallen uit | Verder lezen | |
Waarom serieuze investeringen in AP nodig blijven | Verder lezen | |
Nieuwe spionagewet: wat betekent dit voor bedrijven en HR? | Verder lezen | |
Privacy International eist openheid Britse overheid over iCloud-backdoor | Verder lezen | |
Zo ziet het industriële dreigingslandschap eruit | Verder lezen |