Skip to main content

Te weinig budget voor FG

Volgens het CIP krijgt de Functionaris Gegevensbescherming (FG) vaak wel de steun van het bestuur, maar niet het budget dat benodigd is om de organisatie daadwerkelijk verder te brengen op het gebied van privacy. Dat blijkt uit een grootschalige enquête. In dit artikel vind je meer informatie over de resultaten.

Ervaren

82% van de deelnemers werkt bij een aan de overheid gerelateerde organisatie. Daarvan heeft 78% 10 jaar of meer werkervaring.

Voorop staat dat veel FG’s een HBO/WO (93%) achtergrond hebben, waarvan ruim de helft een juridische. De meesten hebben een dienstverband voor onbepaalde tijd. Zij rapporteren, in de rol van senior medewerker, rechtstreeks aan een bestuur of algemeen directeur.

De FG’s ervaren weli voldoende ondersteuning vanuit bestuurders voor de uitoefening van de functie. Toch kunnen ze niet beschikken over structureel budget. Dit geldt voor 94% van de deelnemers aan de enquête.

Behalve ondersteuning van leidinggevenden zoeken FG’ s ook externe steun. Dat zoeken ze vooral bij CIP en IBD. De ondersteuning vanuit de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) vindt men wel belangrijk maar blijkt voor verbetering vatbaar. 45% vindt de website van de AP te weinig informatief. Slechts 17% is van mening dat vragen adequaat worden afgehandeld.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s
Verder lezen
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle
Verder lezen
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister
Verder lezen
Digitale soe­ve­rei­ni­teit bestaat niet in zwart-wit
Verder lezen
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee
Verder lezen
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen
Verder lezen
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’
Verder lezen
Intelligentie als wapen
Verder lezen
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg
Verder lezen
Cyberdreiging, AI en tekort aan softwarekennis zetten organisaties onder druk
Verder lezen