Skip to main content

Te weinig budget voor FG

Volgens het CIP krijgt de Functionaris Gegevensbescherming (FG) vaak wel de steun van het bestuur, maar niet het budget dat benodigd is om de organisatie daadwerkelijk verder te brengen op het gebied van privacy. Dat blijkt uit een grootschalige enquête. In dit artikel vind je meer informatie over de resultaten.

Ervaren

82% van de deelnemers werkt bij een aan de overheid gerelateerde organisatie. Daarvan heeft 78% 10 jaar of meer werkervaring.

Voorop staat dat veel FG’s een HBO/WO (93%) achtergrond hebben, waarvan ruim de helft een juridische. De meesten hebben een dienstverband voor onbepaalde tijd. Zij rapporteren, in de rol van senior medewerker, rechtstreeks aan een bestuur of algemeen directeur.

De FG’s ervaren weli voldoende ondersteuning vanuit bestuurders voor de uitoefening van de functie. Toch kunnen ze niet beschikken over structureel budget. Dit geldt voor 94% van de deelnemers aan de enquête.

Behalve ondersteuning van leidinggevenden zoeken FG’ s ook externe steun. Dat zoeken ze vooral bij CIP en IBD. De ondersteuning vanuit de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) vindt men wel belangrijk maar blijkt voor verbetering vatbaar. 45% vindt de website van de AP te weinig informatief. Slechts 17% is van mening dat vragen adequaat worden afgehandeld.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan
Verder lezen
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat
Verder lezen
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor
Verder lezen
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid
Verder lezen
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen