Skip to main content

Inzichten Digitale Identiteit

Als burger krijg je steeds meer te maken met je digitale identiteit, veel zaken gebeuren namelijk online en vaak ben je genoodzaakt je gegevens achter te laten. Hoe moet de omgaan omgaan met de digitale identeit? Via dit artikel krijg je meer zicht in de wereld van de digitale identiteit.

Inzicht #1:

Digitale identiteitOp zoek naar instrumenten die onze digitale identiteit kunnen beschermenHet maatschappelijk leven speelt zich in toenemende mate digitaal af: inwoners communiceren via sociale media, bankieren en kopen goederen online en doen online bijvoorbeeld hun belastingaangifte. In al deze gevallen zijn ze genoodzaakt om hun gegevens achter te laten, met als gevolg dat ze meerdere digitale identiteiten hebben. Dat brengt niet alleen het risico met zich mee op schending van hun privacy, maar werkt ook identiteitsfraude in de hand en remt innovatie af. Hoe moet de overheid daarmee omgaan en zijn er alternatieven?

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.

Meer recente berichten

Realiteit van ransomware: kruip in het hoofd van een hacker
Verder lezen
Docenten kijken na met AI: slimme tijdsbesparing of risicovol?
Verder lezen
AI in het bedrijfsleven: innovatie stimuleren zonder het cyberrisico te vergroten
Verder lezen
AP wijst scholen op privacyrisico’s bij gebruik van digitale leermiddelen
Verder lezen
Adviescollege ICT publiceert concrete veiligheidslessen
Verder lezen
Steeds vaker wordt geëxperimenteerd met AI-cameras: is het gebruik daarvan veilig?
Verder lezen
Digitale weerbaarheid is geen certificaat
Verder lezen
Drie grootste steden delen pasfoto’s niet meer met het UWV
Verder lezen
Stad Herentals laat zich vrijwillig hacken voor televisieprogramma: “Zie het als een brandoefening”
Verder lezen
AP onderzoekt of UWV paspoortkopieën mocht opvragen
Verder lezen