Skip to main content

Inzichten Digitale Identiteit

Als burger krijg je steeds meer te maken met je digitale identiteit, veel zaken gebeuren namelijk online en vaak ben je genoodzaakt je gegevens achter te laten. Hoe moet de omgaan omgaan met de digitale identeit? Via dit artikel krijg je meer zicht in de wereld van de digitale identiteit.

Inzicht #1:

Digitale identiteitOp zoek naar instrumenten die onze digitale identiteit kunnen beschermenHet maatschappelijk leven speelt zich in toenemende mate digitaal af: inwoners communiceren via sociale media, bankieren en kopen goederen online en doen online bijvoorbeeld hun belastingaangifte. In al deze gevallen zijn ze genoodzaakt om hun gegevens achter te laten, met als gevolg dat ze meerdere digitale identiteiten hebben. Dat brengt niet alleen het risico met zich mee op schending van hun privacy, maar werkt ook identiteitsfraude in de hand en remt innovatie af. Hoe moet de overheid daarmee omgaan en zijn er alternatieven?

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Van zendmast tot glasvezel: RDI bewaakt digitale levensaders van Nederland
Verder lezen
Hackers claimen aanval op Deloitte
Verder lezen
Grip op BIO2: start bij je processen, niet bij je register
Verder lezen
Herhaald datalek doet Zeabur de das om
Verder lezen
Van Weel: OM moet grote ict-inhaalslag maken
Verder lezen
Opnieuw datalek bij UMC Utrecht
Verder lezen
NCTV: Cyberdreiging en Big Tech-afhankelijkheid bedreigen Nederland
Verder lezen
AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid
Verder lezen
Cyberwet en pv-sector: ‘Zie dit als een kans, niet alleen als compliance-oefening’
Verder lezen
College ziet geen rol in privacy-discussie ID-scan FC Groningen, maar steunt KNVB-plannen wel
Verder lezen