Verslag Nationale Privacy Conferentie
De samenvatting van de Nationale Privacy Conferentie die op 28 januari werd gehouden teruglezen? Bekijk dan dit bericht van ECP (incl. mogelijkheid om de presentaties te downloaden).
Na de aftrap van dagvoorzitter Tom Jessen (presentator RLTZ en BNR), heetten Bas Filippini (voorzitter Privacy First) en Marjolijn Bonthuis (adjunct-directeur ECP|Platform voor de InformatieSamenleving) de aanwezigen welkom.
Aleid Wolfsen startte met het onderzoek dat de Autoriteit Persoonsgegevens had laten uitvoeren.
Bekijk de presentatie Aleid Wolfsen.
Sophie in t Veld riep om op behalve focus op de GDPR ook de ‘police’-directive niet te vergeten. Ook is een minister van Data wellicht een goed idee. En wat is de economische waarde van data? Misschien kan bewustwording vergroot worden door een waarde aan data toe te kennen?
Een vurig pleidooi om alert te blijven werd in de zaal met enthousiasme ontvangen.
ECP is een platform waarin publiek privaat samenwerkingen worden vormgegeven: Tijmen Schep nam het woord en presenteerde een mooi voorbeeld waarin labels/iconen zijn ontwikkeld voor organisaties om op hun website voor iedereen inzichtelijk te maken wat er met data van de consument/burger gebeurt bij dat bedrijf. Een mooie visualisatie die door organisaties in eigen layout gepresenteerd kan worden.
Verder lezen bij de bron- Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie - 13 oktober 2026
- Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ - 13 oktober 2026
- ‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ - 12 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen | |
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk | Verder lezen | |
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien | Verder lezen | |
AP waarschuwt gebruikers camerabrillen dat filmen van anderen vrijwel altijd verboden is | Verder lezen |