Jaarplan Auditdienst Rijk 2019
Inspiratie nodig voor een auditprogrammering? Kijk dan eens in het jaarplan van de Auditdienst Rijk (ADR). Strategische ontwikkelingen worden ook behandeld.
In het Jaarplan Auditdienst Rijk 2019 presenteert de Auditdienst Rijk (ADR) zijn auditprogrammering voor het komende jaar. Ook licht de ADR zijn strategische ontwikkelingen voor 2019 toe.
De ADR wil binnen 3 jaar zorgen dat hij voldoet aan zijn kwaliteitsambitie en met een moderne en efficiënte controleaanpak voor de wettelijke taak een grotere toegevoegde waarde en handelingsperspectief biedt aan zijn opdrachtgevers. Hieraan geeft de ADR in 2019 verder invulling door onder meer het toepassen van data-analytics bij alle controleteams en het risicogericht oppakken van onderzoek naar financieel beheer in multidisciplinair samengestelde teams.
De belangrijkste onderwerpen voor de vraaggestuurde onderzoeken in 2019 zijn gebaseerd op de auditprogrammering 2018 en de risicoanalyse 2019 van de ministeries. Voor onderwerpen als onderhoud, beveiliging en innovatie van ICT, uitvoering van beleid (mede in relatie tot de als hoog ervaren regeldruk) en invulling van HRM-beleid (gericht op werving en behoud van de benodigde deskundigheid) verwacht de ADR in 2019 onderzoeken te gaan uitvoeren.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen | |
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’ | Verder lezen | |
Intelligentie als wapen | Verder lezen | |
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg | Verder lezen | |
Cyberdreiging, AI en tekort aan softwarekennis zetten organisaties onder druk | Verder lezen |