Skip to main content

‘Who Cares About Privacy?’ Youth NL IGF Debat

Tijdens het jongerendebat ‘Who Cares About Privacy?’ op donderdag 3 oktober gaat ECP met diverse experts in gesprek over dit onderwerp. Het evenement wordt in samenwerking met de Universiteit van Amsterdam georganiseerd.

Privacy is een thema dat regelmatig aandacht krijgt in de media. Denk bijvoorbeeld aan de recente berichten over FaceApp of Moskou dat de grootste gezichtsherkenningsapparatuur krijgt en hierdoor iedereen continu in de gaten houdt. Maar vinden wij het nou echt zo belangrijk? Let jij bij het gebruik van social media, apps of tijdens het online surfen bewust op je privacy? Of is jouw motto: ‘ik heb niks te verbergen’? Moeten wij als burger accepteren dat voor het gebruik maken van een dienst vaak meer gegevens dan nodig worden verzameld en met andere bedrijven of instanties worden gedeeld? Moeten wij bewuster beslissingen maken over wat wij wel en niet online plaatsen? Welke verantwoordelijkheden liggen bij ons als consument, bij de bedrijven en de overheid?

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

Het NCSC levert voorlopig CSIRT-dienstverlening
Verder lezen
Minister: Politieteam dat informatie over burgers verzamelt past werkwijze aan
Verder lezen
AI-agents beveiligen: de nieuwste miljardenmarkt in cybersecurity
Verder lezen
‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’
Verder lezen
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid
Verder lezen
Be­las­ting­dienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor dis­cri­mi­na­tie­con­tro­le
Verder lezen
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid
Verder lezen
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen
Verder lezen
Hoe verbeter je ot-security?
Verder lezen
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan
Verder lezen