IBD Crisisgame
De IBD Crisisgame is een bewerking van een bestaande game van het CIP. De game is zoveel mogelijk aangepast op de gemeentelijke situatie en kan worden gebruikt om een (informatiebeveiligings)crisis te oefenen. De IBD Crisisgame focust zich sterk op de bestuurlijke gevolgen en belangen bij een crisis en de kans op reputatieschade.
Wat is er gebeurd?
Gemeente De Natte Meren is gehackt. U staat voor de taak deze hack samen met andere gemeentelijke deelnemers zo efficiënt mogelijk te bestrijden. Analyseer de risico’s, voorkom dat de data bij onbevoegden terechtkomt, beperk de schade en achterhaal wie de dader is. Maar let op! De tijd dringt en consequenties van verkeerde beslissingen kunnen verstrekkend zijn. Tijdens deze oefening doen zich meerdere interventies voor, waarop u zo goed mogelijk moet inspelen om de schade te beperken m.b.t. business, politiek, etc. De totale oefening duurt maximaal 75 minuten. Daarna volgt de evaluatie, de leerpunten en het bespreken van mogelijke inzetbaarheid binnen uw gemeente.
Voor wie is de game bedoeld?
De IBD Crisisgame is bedoeld voor alle gemeenten, gemeentelijke ICT-samenwerkingsverbanden/Belastingsamenwerkingen/ISD’s en hun medewerkers. Specifiek betreft dit medewerkers die belast zijn met het onderwerp Informatiebeveiliging (CISO/CSO, VCIB’s/ACIB’s, IBF, beveiligingsadviseurs, adviseurs en beleidsmedewerkers informatiebeveiliging).
De IBD stelt het materiaal beschikbaar zodat u zelf de game kunt inzetten binnen uw eigen gemeente/samenwerkingsverband, om crisiscoördinatie of het incidentmanagementproces te oefenen. Ook kan de game goed ingezet worden als activiteit om het informatieveiligheidsbewustzijn bij het management en het bestuur te bestendigen. U krijgt beschikking over het materiaal van de game als u heeft deelgenomen aan de Train de trainer sessie, waarin aan u wordt toegelicht hoe u de game kunt modereren.
Verder lezen bij de bron- Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen - 1 december 2023
- EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier - 1 december 2023
- AP wederom kritisch over datasurveillancewet - 30 november 2023
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen | Verder lezen | |
EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier | Verder lezen | |
AP wederom kritisch over datasurveillancewet | Verder lezen | |
Cybersecurity in het quantumtijdperk: over dertig jaar ligt data op straat | Verder lezen | |
Hoe AI kan bijdragen aan cybersecurity in de zorg | Verder lezen | |
Chinese hackers hadden twee jaar lang toegang tot netwerk NXP | Verder lezen | |
Partijen overtreden cookiewet met plaatsen volgcookies | Verder lezen | |
Omarming zero trust heeft in Europa meer tijd nodig | Verder lezen | |
Waarom klanten en partners steeds meer belang hechten aan jouw cyberbeveiligingsaanpak | Verder lezen | |
Rechtszaak: Stichting Data Bescherming Nederland beschuldigt Amazon van schending privacy rechten Nederlandse consumenten | Verder lezen |