Nieuwe privacy factsheets
Gemeenten maken voor de uitvoering van hun taken en andere werkzaamheden gebruik van de diensten van derden. Als er bij uitvoering van deze werkzaamheden persoonsgegevens worden verwerkt, is het niet altijd duidelijk in welk geval de leverancier een verwerker is of een verwerkingsverantwoordelijke. Het is bij de uitvoering van deze diensten wel van belang om dat te weten. De gemeente maakt als verwerkingsverantwoordelijke namelijk andere afspraken met een verwerker dan met een verwerkingsverantwoordelijke.
Verwerker of niet?
De factsheet “Is mijn leverancier wel of geen verwerker?”en het beslismodel zijn mede tot stand gekomen in samenwerking met Kenniscentrum Europa Decentraal, diverse gemeenten en gemeentelijke leveranciers.
AVG basisregels
Deze factsheet bevat de basisregels van de AVG. Alle relevante onderwerpen komen aan bod, zonder daarbij de diepte in te gaan per onderwerp. De factsheet en het stroomschema zijn bedoeld als checklist om te beoordelen of rekening is gehouden met alle aspecten van de AVG.
Verder lezen bij de bron- Het oordeel: Registratie persoonsgegevens vanwege fraudeverdenking mag - 24 maart 2026
- Kabinet verdedigt komst Chinese laadpalen bij overheidsgebouwen - 24 maart 2026
- Hoge Raad: mag bank selfie van klant verplicht stellen? - 23 maart 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Het oordeel: Registratie persoonsgegevens vanwege fraudeverdenking mag | Verder lezen | |
Kabinet verdedigt komst Chinese laadpalen bij overheidsgebouwen | Verder lezen | |
Hoge Raad: mag bank selfie van klant verplicht stellen? | Verder lezen | |
Drie dingen die je deze maand nog moet regelen voor de Cyberbeveiligingswet | Verder lezen | |
AP: toezicht en transparantie rond AI blijven achter | Verder lezen | |
NIS2 raakt de hele keten | Verder lezen | |
AP en CNV ontvangen meer meldingen over cameratoezicht op de werkvloer | Verder lezen | |
Ruim 800 gigabyte aan data gelekt bij gemeente Epe | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens: inlichtingenteam politie overtreedt wet | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten: Rusland hackt WhatsApp van ambtenaren | Verder lezen |