Aanpassingen Uitvoeringswet AVG
Eind oktober heeft Minister Dekker voor Rechtsbescherming de Kamer geïnformeerd over te volgen aanpassingen aan de Uitvoeringswet van de Algemene verordening gegevensbescherming. Voor sommige verwerkingen van persoonsgegevens is een wetswijziging nodig om een sterkere grondslag vast te leggen. Ook geeft de Minister aan voor welke andere punten er nog overlegd wordt of een wetswijziging noodzakelijk is, of dat er een andere oplossing voorhanden is.
Wat is de Uitvoeringswet?
De Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) is een Europese verordening. Dit betekent dat decentrale overheden en betrokkenen rechtstreeks aan de regels gebonden zijn en zich ook direct op de bepalingen kunnen beroepen. In tegenstelling tot een richtlijn hoeft een verordening niet te worden omgezet in nationale wetgeving. De AVG biedt, net als de meeste Europese verordeningen, de lidstaten echter nog wel ruimte om bepaalde keuzes te maken. In Nederland zijn deze uitgewerkt in de Uitvoeringswet AVG.
Eerste ervaringen
Om ervoor te zorgen dat de Uitvoeringswet tijdig kon worden aangenomen, heeft de regering destijds gekozen voor een beleidsneutrale implementatie. Dit houdt in dat waar de AVG ruimte liet voor nationale keuzes, het toenmalige beschermingsniveau van de Wbp is gehandhaafd. Het is echter goed mogelijk dat de Uitvoeringswet op bepaalde punten verbeterd kan worden ten opzichte van de Wbp. Om deze reden heeft de regering destijds een motie van Tweede Kamerleden overgenomen. Daarmee is beloofd dat de regering binnen een half jaar na inwerkingtreding van de AVG en Uitvoeringswet de Tweede Kamer zal berichten over de uitwerking van de wetgeving ten opzichte van in elk geval elf punten. Dat is in april van dit jaar gebeurd. Hieruit kwam naar voren dat er sprake is van ‘achterstallig onderhoudʼ van administratieve lasten en dat meer voorlichting gewenst is, voornamelijk voor kleine maatschappelijke organisaties.
In de recente kamerbrief benadrukt Minister Dekker het belang van deze voorlichting. Er zijn echter ook een aantal punten geïdentificeerd waar meer actie voor nodig is, bijvoorbeeld door een wetswijziging van de Uitvoeringswet.
Verder lezen bij de bron- Ambtenaren mogen AI tool DeepSeek niet gebruiken - 14 februari 2025
- Andere landen hebben NIS2 alleen op papier in orde - 14 februari 2025
- ACM slaat alarm en wil dat VWS leveranciers zorg ict aanpakt - 13 februari 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Ambtenaren mogen AI tool DeepSeek niet gebruiken | Verder lezen | |
Andere landen hebben NIS2 alleen op papier in orde | Verder lezen | |
ACM slaat alarm en wil dat VWS leveranciers zorg ict aanpakt | Verder lezen | |
Slechts 2 procent van impactvolle overheidsalgoritmen transparant | Verder lezen | |
Inzageverzoeken vaak niet juist afgehandeld | Verder lezen | |
EU certificering cloudbeveiliging loopt verdere vertraging op | Verder lezen | |
Bijna negen op de tien bedrijven kreeg in 2024 te maken met aanvallen op hun netwerk | Verder lezen | |
Juristen wereldwijd: cybersecurity en privacy blijven groot thema | Verder lezen | |
De belangrijkste security trends van 2025 die iedere bestuurder in de gaten moet houden | Verder lezen | |
Dit is waarom NIS2 het moment is om uw storage oplossingen te herzien | Verder lezen |