Verslag online seminar ‘Privacy in het sociaal domein’

Op 19 november 2019 vond het online seminar van Nysingh plaats over privacy in het sociaal domein. Hier wordt veel gewerkt met gevoelige persoonsgegevens. Daarom is het belangrijk dat gemeenten en andere organisaties weten hoe hiermee om te gaan. Het verslag van het seminar en hoe je kan terugkijken lees je hier.
Tijdens het online seminar hebben Carola van Andel en Maarten van Nijendaal de basisbegrippen uit de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) behandeld en wat deze begrippen betekenen in het sociaal domein. Dit aan de hand van bijvoorbeeld de verwerkingsgrondslagen, toestemmingsproblematiek en de hoofdrolspelers uit de AVG.
Het publiek van het online seminar was zeer divers: voor sommigen was het een eerste kennismaking met de AVG en voor anderen was het een opfriscursus van de reeds aanwezige kennis. Voor diegenen die meer verdieping zoeken, organiseren wij op 21 januari 2020 en 3 maart 2020 een verdiepingscursus op onze kantoren in Zwolle en Utrecht.
Online seminar gemist?
Wilt u de presentatie terugkijken of nalezen? Neem contact met ons op voor de sheets en de terugkijklink.
Veel gestelde vragen
Gedurende het online seminar kon u via de chat vragen stellen aan Wouter Terpstra, ondersteund door Jelte Jorritsma. Veel deelnemers hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Drie van deze vragen komen hieronder aan bod.
Verder lezen bij de bron- Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal - 27 juni 2025
- Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? - 27 juni 2025
- AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik - 26 juni 2025
Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal | Verder lezen | |
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? | Verder lezen | |
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik | Verder lezen | |
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen | Verder lezen | |
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones | Verder lezen | |
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk | Verder lezen | |
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo | Verder lezen | |
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie | Verder lezen | |
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms | Verder lezen | |
EU-wetgevingsmonitor staat live | Verder lezen |