Pas op je passwords – Bescherm jezelf met goede wachtwoorden
Het boek Pas op je passwords van Patrick Mackaaij geeft je achtergrondinformatie over het waarom en het hoe van een wachtwoordmanager. Hier lees je een preview.
Wachtwoorden zijn een dagelijkse ergernis voor veel mensen. We weten dat het goed geregeld moet zijn. Maar omdat het zo’n gedoe is, komt het er in de praktijk niet van. Gedoe is het bedenken en onthouden van een uniek wachtwoord voor iedere website of applicatie die je gebruikt. Mensen die al wel wat afwisselen verspillen regelmatig tijd met de functionaliteit ‘Wachtwoord vergeten’.
Artikel 32.2 GDPR/AVG schrijft voor ‘[…] treffen de verwerkingsverantwoordelijke en de verwerker passende technische en organisatorische maatregelen om een op het risico afgestemd beveiligingsniveau te waarborgen […]’. Ik zou niet graag in de positie komen om uit te moeten leggen dat de organisatie persoonsgegevens heeft gelekt door eenvoudige of hergebruikte wachtwoorden.
Verder lezen bij de bron- Medische informatie uit Google AI-samenvattingen: wat zijn de risico’s en hoe gaan we ermee om? - 14 januari 2026
- Security in Embedded en (I)IoT-systemen: Van klassieke beveiliging tot het post-kwantumtijdperk - 14 januari 2026
- Onderzoek: datavolwassenheid en -infrastructuur zijn cruciaal voor AI-succes - 13 januari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Medische informatie uit Google AI-samenvattingen: wat zijn de risico’s en hoe gaan we ermee om? | Verder lezen | |
Security in Embedded en (I)IoT-systemen: Van klassieke beveiliging tot het post-kwantumtijdperk | Verder lezen | |
Onderzoek: datavolwassenheid en -infrastructuur zijn cruciaal voor AI-succes | Verder lezen | |
Data beschermen we met firewalls, maar wie beschermt de beheerder? | Verder lezen | |
AI bij de overheid: uitvinden wat al is uitgevonden | Verder lezen | |
Nieuw onderzoek: gemeenten cruciaal voor digitale veiligheid | Verder lezen | |
Tientallen datalekken door AI-gebruik werknemers: vooral door experimenteren met gratis tools | Verder lezen | |
VNG mist samenhang in regelingen nieuwe cyberwetten | Verder lezen | |
Wat DigiD ons leert over datasoevereiniteit | Verder lezen | |
AP gaat databeveiliging in de zorg controleren | Verder lezen |