Toolbox Ethisch Verantwoorde Innovatie
Om haar maatschappelijke taken beter te kunnen vervullen, zet de overheid steeds vaker innovatieve technologieën in. De inzet van deze nieuwe technologieën kan een grote invloed hebben op belangrijke publieke waarden, zoals privacy, rechtsgelijkheid en autonomie. Deze toolbox helpt overheidsorganisaties om op een ethisch verantwoorde manier te innoveren.
Technologieën zoals kunstmatige intelligentie, blockchain en sensoren kunnen bijvoorbeeld bijdragen aan stevigere dijken, betere zorg of meer veiligheid op straat. Maar het experimenteren en innoveren met nieuwe technologieën kan ook leiden tot ethische dilemma’s.
Verder lezen bij de bronLaatste berichten van IB&P (alles zien)
- 7 dingen die je nooit moet vragen of delen met chatbots - 23 januari 2025
- Cybercriminaliteit in 2025, de belangrijkste beveiligingsuitdagingen - 23 januari 2025
- Cyberaanval? Onderwijsbestuurders moeten straks op cursus - 22 januari 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Wat is ethisch hacken en waarom is het belangrijk?
Stel je voor dat je een inbreker bent, maar dan eentje met goede bedoelingen. Je zoekt naar zwakke plekken in een huis om de eigenaar te waarschuwen, zodat hij ze kan repareren. Dat is precies wat ethical hackers doen, maar dan met computers en netwerken. In deze blog neem ik je mee in hun wereld.
Applicatiebeheer en de AVG: wat moet je weten?
Als applicatiebeheerder beheer je alle applicaties waarin persoonsgegevens worden verwerkt binnen de gemeente. Maar hoe zorg je dat deze applicaties voldoen aan de vereisten van de AVG?
Van code naar vertrouwen: bouw het veilig
Software is overal. Maar hoe zit het eigenlijk met de veiligheid van software? Is de software bestand tegen hackers, datalekken en technische verstoringen?
Meer recente berichten
7 dingen die je nooit moet vragen of delen met chatbots | Verder lezen | |
Cybercriminaliteit in 2025, de belangrijkste beveiligingsuitdagingen | Verder lezen | |
Cyberaanval? Onderwijsbestuurders moeten straks op cursus | Verder lezen | |
AP: mensen weinig bewust van gegevens die auto s allemaal verzamelen | Verder lezen | |
Privacy waakhond AP kraakt wet voor grensoverschrijdende uitwisseling van zorgdata | Verder lezen | |
Belangstelling voor cyberveiligheid groeit bij mkb | Verder lezen | |
CCV beheert cybersecurity evaluatietool Cyra | Verder lezen | |
Waarschuwing: Privacy in gevaar bij AI software Microsoft 365 | Verder lezen | |
De EU moet zichzelf boete geven: houdt zich niet aan eigen privacyregels | Verder lezen | |
Nederlandse hackers vinden kwetsbaarheden in VPN server SonicWall | Verder lezen |