Skip to main content

Corona en open source

Massaal testen op corona was in ons landje niet mogelijk omdat we allemaal bleken te shoppen bij dezelfde leverancier. Een verschijnsel dat binnen de IT-wereld kan worden beperkt door meer gebruik te maken van open source software. Maar kunnen is nog geen doen. En al helemaal niet in tijden van crisis.

“We hebben geen capaciteitsprobleem”, zei medisch microbioloog Alex Friedrich (UMC Groningen) onlangs in De Groene Amsterdammer over het testbeleid. Zijn laboratorium voerde in tegenstelling tot andere laboratoria wél volop coronatests uit op zorgpersoneel omdat ze geen tekorten aan testmateriaal hadden. De reden bleek te zijn dat Groningen/het Noorden voor hun testbenodigdheden niet afhankelijk was van één grote leverancier. Die kon door de massale vraag niet voldoende testmateriaal leveren waardoor we als land het WHO-advies om te ‘testen, testen, testen’ niet konden opvolgen. In tegenstelling tot de meeste laboratoria was er in het Noorden geen sprake van een ‘vendor-lockin’.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget
Verder lezen
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers?
Verder lezen
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline
Verder lezen
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport
Verder lezen
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy
Verder lezen
De praktijk van collectief digitaliseren
Verder lezen
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie
Verder lezen
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten
Verder lezen
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto
Verder lezen
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling
Verder lezen