‘Kwetsbaarheid ict Amsterdam is nog niet opgelost’
De Amsterdamse CIO Marc Crooijmans herkent het beeld dat diensten liever investeren in nieuwe functionaliteit dan onderhoud of het wegwerken van achterstanden. Dat zorgt voor oude systemen, de ‘legacy’, die minder mogelijkheden hebben en het creëert kwetsbaarheden. Hij vertelt iBestuur dat hij meer regie van buitenaf verwacht.
Kannibalen
In defensiekringen bestaat het begrip ‘kannibalen’ – onderhoud en reparaties aan materieel uitvoeren, met behulp van onderdelen die van ander materieel worden afgehaald. Officieel bestaat dat concept natuurlijk niet, maar het bestaan van de aanpak is in ieder geval één keer erkend bij het lesvliegtuig PC-7, waarmee de luchtmacht vliegers opleidt. Van de op papier inzetbare middelen blijft in de praktijk dan weinig over. Dit mechanisme treedt niet alleen op bij ministeries, maar ook bij bestuursorganen, provincies en gemeentebesturen. Het gaat dan niet om tanks en vliegtuigen, maar ook om bruggen, kademuren en – niet onbelangrijk – ict.
Verder lezen bij de bron- Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen - 1 december 2023
- EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier - 1 december 2023
- AP wederom kritisch over datasurveillancewet - 30 november 2023
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen | Verder lezen | |
EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier | Verder lezen | |
AP wederom kritisch over datasurveillancewet | Verder lezen | |
Cybersecurity in het quantumtijdperk: over dertig jaar ligt data op straat | Verder lezen | |
Hoe AI kan bijdragen aan cybersecurity in de zorg | Verder lezen | |
Chinese hackers hadden twee jaar lang toegang tot netwerk NXP | Verder lezen | |
Partijen overtreden cookiewet met plaatsen volgcookies | Verder lezen | |
Omarming zero trust heeft in Europa meer tijd nodig | Verder lezen | |
Waarom klanten en partners steeds meer belang hechten aan jouw cyberbeveiligingsaanpak | Verder lezen | |
Rechtszaak: Stichting Data Bescherming Nederland beschuldigt Amazon van schending privacy rechten Nederlandse consumenten | Verder lezen |