Ongeveer een decennium terug had ik een ondernemersduo als cliënt dat enige overeenkomsten met de Gebroeders Bever vertoonde. Buitengewoon inventief in het verzinnen van nieuwe oplossingen, met name op het gebied van marketing.
Op een dag belde één van de twee ondernemers mij op. Hij had samen met een afstudeerder dé oplossing verzonnen voor het privacygeneuzel rond loyaliteitskaarten van winkelketen. Een loyaliteitskaart die niet langer meer met persoonsgegevens zou werken, maar met gezichtsherkenning. Enigszins uit het veld geslagen was mijn reactie dat ze mogelijk wat fundamentele kwesties over het hoofd hadden gezien. Dat was niet helemaal wat verwacht was en na wat praten besloten wij de afstudeerder een kop koffie op mijn toenmalige kantoor te laten drinken en een stoomcursus gegevensbescherming te geven.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
: In de digitale wereld waarin we leven, verzamelen we een enorme hoeveelheid gegevens. Maar in deze tijd van dataverzameling is er gelukkig ook een AVG-principe dat steeds meer aandacht krijgt: gegevensminimalisatie.
Gemeenten besteden het beheer van software steeds vaker uit en maken hierbij gebruik van SaaS. Bij de selectie van een SaaS-leverancier is het belangrijk dat de leverancier weet wat er van hen verwacht wordt als het gaat om informatiebeveiliging. Want hoe zorg je ervoor dat ook die oplossingen aan de eisen van de gemeente voldoen?
Elke organisatie die persoonsgegevens verwerkt, is verplicht om een melding te maken bij de AP wanneer er zich een datalek heeft voorgedaan, zo ook gemeenten. Maar wanneer en voor welke datalekken moet je de AP informeren? En wanneer moet je het datalek melden aan de betrokkenen? Je leest het in deze blog.