Webinars Wachtwoordkluizen
De IBD organiseert webinars over wachtwoordkluizen. De webinars zijn bedoeld als toelichting op de handreiking wachtwoordkluizen, we gaan in op het waarom van wachtwoordkluizen en hoe de implementatie kan worden aangepakt. Het webinar is voor gemeenten met en zonder wachtwoordkluizen. Gemeenten die al wachtwoordkluizen gebruiken worden uitgenodigd om kennis te delen, zodat alle deelnemers van elkaar kunnen leren.
Waarom wachtwoordkluizen?
In de BIO worden diverse wachtwoordeisen benoemd die het nodig maken dat de organisatie – in aanvulling op het algehele beveiligingsbeleid – nadere regels stelt over wachtwoordbeleid en ondersteunende processen. Daarnaast staat bij maatregel 9.3.1.1 (BBN2) in de BIO dat de medewerkers worden ondersteund in het beheren van hun wachtwoorden door het beschikbaar stellen van een wachtwoordkluis. Dit webinar gaat in op het document “handreiking wachtwoordkluizen” waarin algemene aanwijzingen gegeven worden over het implementeren van en omgaan met wachtwoordenkluizen.
Verder lezen bij de bron- Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid - 11 september 2026
- Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole - 10 september 2026
- Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid - 10 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid | Verder lezen | |
Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole | Verder lezen | |
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid | Verder lezen | |
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen | Verder lezen | |
Hoe verbeter je ot-security? | Verder lezen | |
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan | Verder lezen | |
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat | Verder lezen | |
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor | Verder lezen | |
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid | Verder lezen | |
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen | Verder lezen |