Skip to main content

Haal Centraal API beschikbaar voor BAG huidige bevragingen

Het Kadaster heeft de tweede Haal Centraal API in productie genomen: BAG Huidige Bevragingen. Met deze API kunnen gemeenten efficiënter en effectiever gebruikmaken van gegevens uit de Landelijke Voorziening Basisregistratie Adressen en Gebouwen (LV BAG) voor openbare orde en veiligheid, bestrijding van fraude en het voorbereiden van nieuw beleid.

Rechtstreeks bij de bron

De BAG bevat gemeentelijke basisgegevens van alle adressen en gebouwen in een gemeente. Denk aan de locatie en juiste schrijfwijzen van adressen en gegevens over panden, zoals bouwjaar en oppervlakte. Kopieën van al deze gegevens zijn verzameld in een Landelijke Voorziening (LV BAG) die wordt beheerd door het Kadaster. Met de Haal Centraal API voor BAG Huidige Bevragingen kunnen gemeenten rechtstreeks gegevens halen uit de LV BAG.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’
Verder lezen
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid
Verder lezen
Be­las­ting­dienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor dis­cri­mi­na­tie­con­tro­le
Verder lezen
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid
Verder lezen
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen
Verder lezen
Hoe verbeter je ot-security?
Verder lezen
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan
Verder lezen
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat
Verder lezen
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor
Verder lezen
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid
Verder lezen