Wie gaan er schuil achter WhatsApp-fraude?
Duizenden oplichters zijn actief in de wereld van WhatsApp-oplichting, maar de opsporing van deze criminelen is volgens de politie complex. “We hebben een enorme hoeveelheid informatie en onderzoek nodig om erachter te komen wie een persoon echt is”, aldus Yoanne Spoormans, die werkt bij het cybercrimeteam van de politie Oost-Nederland.
Spoormans is gespecialiseerd in WhatsApp-fraude. Haar team is in het afgelopen half jaar druk bezig geweest met het vinden van een goede werkwijze om de honderden aangiftes die de politie wekelijks binnenkrijgt over deze vorm van fraude te kunnen bijbenen. Het cybercrimeteam richt zich op mensen die makkelijk te achterhalen zijn, om zo via hen het criminele netwerk te onthullen. Vaak zijn dat de geldezels: mensen die zich door online oplichters laten verleiden om hun bankrekening ter beschikking te stellen voor het buitgemaakte geld.
Barrières opwerpen tegen criminelen
Daarnaast probeert de politie het criminele proces te verstoren door bijvoorbeeld barrières op te werpen. Dit doet de politie in samenwerking met WhatsApp en de telecomwereld, én door het gebruik van anonieme simkaarten te verminderen.
Verder lezen bij de bron- Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten - 25 september 2026
- Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto - 24 september 2026
- Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling - 24 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen | |
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto | Verder lezen | |
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen | |
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten | Verder lezen | |
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen | Verder lezen | |
Nieuwe toezichthouder voor elektronische patiëntendossiers | Verder lezen | |
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid | Verder lezen | |
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak | Verder lezen | |
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen | Verder lezen | |
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten? | Verder lezen |