Wie worden de nieuwe ‘IT-toppers’ in de Tweede Kamer?
Bekende ‘techwaakhonden’ in de Tweede Kamer Kees Verhoeven, Jan Middendorp en Kathalijne Buitenweg stoppen ermee, maar wie komen er terug om IT-onderwerpen aan de kaak te stellen? AG Connect stelde 13 partijen met 1 of meer zetels de vraag wie zij op de lijst aanwijzen als IT-experts. Het antwoord was vaak teleurstellend.
De afgelopen jaren toonden bekende namen Chris van Dam (CDA), Kees Verhoeven (D66), Kathalijne Buitenweg (GroenLinks) en Jan Middendorp (VVD) veel inzet voor IT-gerelateerde onderwerpen in de Tweede Kamer. Samen adviseerden ze in de tijdelijke commissie Digitale toekomst bovendien om een vaste commissie aan te stellen, zodat kennis over digitalisering ook de komende jaren geborgd blijft.
Na het GGD-datalek laaide er landelijk discussie op met de vraag of Kamerleden ICT wel ‘sexy’ genoeg vinden. Oud-Kamerleden met IT-specialisme waaronder Astrid Oosenbrug (PvdA) en Arda Gerkens (SP) maakten eerder hun bezorgdheid hierover kenbaar. Ook Inge Bryan van securitybedrijf Fox-It ziet de politieke toekomst weinig rooskleurig tegemoet, omdat er geen IT-specialisten hoog op de lijsten staan. AG Connect nam daarop de proef op de som en legde de partijen de vraag voor wie zij op het oog hebben om IT-onderwerpen aan de kaak te stellen.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Toezicht op AI wordt concreet: sleutelrol voor de AP en de RDI | Verder lezen | |
NIS2 voor onderaannemers: 5 vragen waarmee je direct ziet of je op koers ligt | Verder lezen | |
AP gaat ICT-leveranciers preventief controleren | Verder lezen | |
Zo onderhandel je met cybercriminelen – als laatste redmiddel | Verder lezen | |
Datalekken aan de lopende band: wat eist de AVG van uw organisatie? | Verder lezen | |
Het fundament ligt er al dertig jaar | Verder lezen | |
Neemt je smart-tv stiekem screenshots? | Verder lezen | |
Als deze onzichtbare systemen uitvallen, staat je auto sneller stil dan je denkt | Verder lezen | |
Veel mensen kennen hun rechten niet bij automatische besluiten | Verder lezen | |
Waarom Europa zwaarder inzet op AI-security | Verder lezen |