Nieuwe rol Agentschap Telecom in digitale veiligheid
Agentschap Telecom (van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat) krijgt er twee nieuwe taken bij. Als beoogd National Cyber Certification Authority kan de it-auditor binnenkort waarborgen stellen aan de digitale veiligheid van producten, processen en diensten. Een stelsel van standaardisering en certificering vormt hiervoor de grondslag. Daarnaast gaat het agentschap vanuit de aankomende Wet digitale overheid (Wdo) toezicht houden op aanbieders van digitale identiteiten, zoals e-herkenning en DigiD.
Dit blijkt uit het Jaarbericht 2020 van Agentschap Telecom. Ook de energiesector wordt een aandachtsgebied. Het agentschap zal zich op die sector nadrukkelijker moeten richten. Tussen de energievoorziening en de digitale infrastructuur neemt de wederzijdse afhankelijkheid toe. Digitale transformatie en energietransitie gaan hand in hand.
Dit brengt nieuwe kwetsbaarheden en maatschappelijke risico’s met zich mee. Bij de afstemming van vraag en aanbod van decentrale energievoorziening speelt kunstmatige intelligentie een grote rol. Het gebruik van laadpalen, elektrische auto’s en zonnepanelen herbergt ook cyberrisico’s, aldus het Jaarbericht.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |