VS gaan security-richtlijnen ontwikkelen met techreuzen
e Amerikaanse regering gaat met grote techbedrijven richtlijnen uitwerken voor de security-keten. Dat meldt Reuters. De partijen kwamen onlangs samen in het Witte Huis om hierover te spreken.
Joe Biden deed onlangs een beroep om ‘de lat voor digitale beveiliging hoger te leggen’ en organiseerde daarop bijeenkomsten in het Witte Huis waar leidinggevenden van diverse techreuzen voor waren uitgenodigd. Ook waren er afgevaardigden van de financiële sector en de infrasector. Gezamenlijk werd besloten meer te doen aan de groeiende dreiging van cyberaanvallen op de Amerikaanse economie.
“De federale regering kan deze uitdaging niet alleen aan. Jullie hebben de macht, de capaciteit en de verantwoordelijkheid om de lat op het gebied van cyberbeveiliging hoger te leggen”, meldde Biden volgens Reuters aan de aanwezige partijen.
Open source
De uitgenodigde partijen gaan samen met het National Institute of Standards and Technology (NIST) aan de slag om nieuwe richtlijnen te bedenken voor het bouwen van veilige technologie en het toetsen van digitale beveiliging. Er gaat daarbij met open source software gewerkt worden.
Onder meer Microsoft, Google, Travellers en Coalition, een aanbieder van cyberverzekeringen, hebben toegezegd mee te werken aan het initiatief.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |