VS gaan security-richtlijnen ontwikkelen met techreuzen
e Amerikaanse regering gaat met grote techbedrijven richtlijnen uitwerken voor de security-keten. Dat meldt Reuters. De partijen kwamen onlangs samen in het Witte Huis om hierover te spreken.
Joe Biden deed onlangs een beroep om ‘de lat voor digitale beveiliging hoger te leggen’ en organiseerde daarop bijeenkomsten in het Witte Huis waar leidinggevenden van diverse techreuzen voor waren uitgenodigd. Ook waren er afgevaardigden van de financiële sector en de infrasector. Gezamenlijk werd besloten meer te doen aan de groeiende dreiging van cyberaanvallen op de Amerikaanse economie.
“De federale regering kan deze uitdaging niet alleen aan. Jullie hebben de macht, de capaciteit en de verantwoordelijkheid om de lat op het gebied van cyberbeveiliging hoger te leggen”, meldde Biden volgens Reuters aan de aanwezige partijen.
Open source
De uitgenodigde partijen gaan samen met het National Institute of Standards and Technology (NIST) aan de slag om nieuwe richtlijnen te bedenken voor het bouwen van veilige technologie en het toetsen van digitale beveiliging. Er gaat daarbij met open source software gewerkt worden.
Onder meer Microsoft, Google, Travellers en Coalition, een aanbieder van cyberverzekeringen, hebben toegezegd mee te werken aan het initiatief.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Privacy First waarschuwt voor mogelijke verschuiving richting digitale identificatie via EUDI-wallet | Verder lezen | |
Intune is niet het probleem – maar ook niet altijd de oplossing | Verder lezen | |
De tijd dringt voor digitale soevereiniteit | Verder lezen | |
Ai als snelste penetratietester ter wereld, met opensource als achterpoort | Verder lezen | |
Camerabewaking in moderne bedrijfsbeveiliging | Verder lezen | |
CBS meldt toename van multifactorauthenticatie door Nederlandse bedrijven | Verder lezen | |
Nieuwe Nederlandse provider neemt telefoongesprekken op met AI | Verder lezen | |
Inloggen is het nieuwe hacken: Cybersecurity in een tijdperk van versnelling | Verder lezen | |
Techbedrijven deelden namen Nederlandse ambtenaren met VS: ‘Ontzettend zorgelijk’ | Verder lezen | |
Ciso’s en NCSC slaan alarm: patchgolf en cyberchaos dreigen deze zomer | Verder lezen |