Skip to main content

Hey psst, wil je mijn wachtwoord weten?

Het slechtst bewaarde geheim op internet: mensen delen op grote schaal wachtwoorden van persoonlijke accounts. Volgens schattingen zou een derde van ruim tweehonderd miljoen Netflix gebruikers zijn inloggegevens doorfluisteren aan familieleden, zelfs al zijn ze geen familie.

Door wachtwoorden te delen met anderen, deel je de abonnementskosten van het groeiend aantal videodiensten. Hoe meer zielen, hoe lager de prijs. In goed Nederlands: password sharing is het nieuwe file sharing. En hoewel het gebruik van gezinsabonnementen buiten het gezin oogluikend wordt toegestaan, lopen Netflix, Disney plus en Spotify zo miljarden aan omzet mis.

Afgezien van de economische impact is het niet zonder risico om wachtwoorden te delen. Je weet niet of anderen wel voorzichtig zijn met je gegevens. Wachtwoorden zijn an sich al zwak, makkelijk te raden, makkelijk te stelen en te misbruiken. Wachtwoorden die je deelt, zullen waarschijnlijk niet erg complex zijn. Probeer maar eens twintig leestekens met hoofdletters en exotische symbolen foutloos over te typen.

In het ergste geval gebruik je het gedeelde wachtwoord ook nog voor andere diensten. Zo een slordigheid is voer voor hackers, niet alleen bij consumenten. Veel organisaties hebben er een handje van om eenvoudige wachtwoorden te blijven gebruiken voor diensten waarop meerdere medewerkers inloggen.

Dat kan beter, vonden ze bij 1Password. Deze wachtwoordmanager bedacht een hulpje voor het veilig delen van wachtwoorden met anderen. De afkorting verdient een standbeeld: PSST!, dat staat voor password secure sharing tool.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling
Verder lezen
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten
Verder lezen
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen
Verder lezen
Nieuwe toe­zicht­hou­der voor elek­tro­ni­sche pa­ti­ën­ten­dos­siers
Verder lezen
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid
Verder lezen
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak
Verder lezen
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen
Verder lezen
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten?
Verder lezen
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren
Verder lezen
‘DPIA-vrij­stel­lin­gen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’
Verder lezen