Skip to main content

Advies aan Nederlandse overheid: gebruik MS Teams niet voor gevoelige informatie

De Rijksoverheid en universiteiten wordt aangeraden om geen Microsoft Teams te gebruiken voor het uitwisselen van gevoelige informatie. Dat schrijft Privacy Company in een rapport dat is opgesteld in opdracht van onder meer het Nederlandse ministerie van Justitie en Veiligheid.

In het Data protection impact assessment of DPIA wordt onder andere gesproken over een hoog risico voor de bescherming van gevoelige gegevens dat bestaat bij het gebruik van Microsoft Teams. Dat risico is gerelateerd aan het mogelijk opvragen van die gegevens door Amerikaanse wetshandhavings- en inlichtingendiensten, omdat Microsoft een Amerikaans bedrijf is.

Het risico zou niet afnemen als Microsoft gegevens op Europees grondgebied opslaat, omdat de VS dergelijke gegevens dan alsnog kan opvragen via wetten als de US Clouds Act. Privacy Company schrijft in een samenvatting dat Microsoft gedwongen kan worden om gegevens te ontsleutelen zolang het bedrijf toegang heeft tot de encryptiesleutel. Dat risico is wel voornamelijk theoretisch, schrijft Privacy Company. Microsoft heeft verklaard dat het nog nooit gegevens van werknemers van publiekesectorinstellingen heeft verstrekt aan enige overheid, dus ook niet aan de Amerikaanse overheid. Microsoft schrijft zelf: Microsoft verstrekt geen persoonsgegevens van EU-burgers aan regeringen en heeft dat ook nooit gedaan.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen
Verder lezen
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels
Verder lezen
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig
Verder lezen
Een algoritmeregister vul je niet met beleid
Verder lezen
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur
Verder lezen
AP zet volgende stap in toezicht op AI
Verder lezen
AI hackt website van de Australische overheid
Verder lezen
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie
Verder lezen
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’
Verder lezen
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’
Verder lezen