Skip to main content

Europees privacyonderzoek naar cloudgebruik door overheden

Europese privacytoezichthouders starten een onderzoek naar het gebruik van de cloud door landelijke overheden. Via het onderzoek willen zij in kaart brengen waar de grootste privacyproblemen zitten bij het gebruik van clouddiensten door overheden.

De cloud wordt in toenemende mate ingezet door overheden. Steeds vaker staan data niet meer op eigen systemen van de overheid, maar juist op servers van cloudproviders. De Autoriteit Persoonsgegevens wijst erop dat hierbij mogelijk ook gevoelige persoonsgegevens van burgers zitten. De Europese toezichthouders willen weten of de data van burgers hierbij goed beschermd worden.

Zeker sinds we veel thuiswerken gaat bijna alles in de cloud, zegt Monique Verdier, vicevoorzitter van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). Dat brengt risico s met zich mee. Want zijn die data daar wel goed beschermd? Overheden hebben natuurlijk zeer veel gevoelige data over u en mij. Daar moeten hackers of buitenlandse overheden niet zomaar bij kunnen. Dus als overheden dit soort data in de cloud zetten, moeten ze daar vooraf goed over nadenken.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie
Verder lezen
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten
Verder lezen
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto
Verder lezen
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling
Verder lezen
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten
Verder lezen
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen
Verder lezen
Nieuwe toe­zicht­hou­der voor elek­tro­ni­sche pa­ti­ën­ten­dos­siers
Verder lezen
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid
Verder lezen
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak
Verder lezen
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen
Verder lezen