GGD biedt schadevergoeding van 500 euro voor slachtoffers van datalek
De GGD biedt een schadevergoeding van 500 euro aan bij 1.250 personen die vorig jaar slachtoffer werden van datalekken in interne systemen.
Met verloop van 2021 werden er meerdere gaten gevonden in de IT-systemen van de GGD. HPzone Light, een systeem voor bron- en contactonderzoek, stelde medewerkers in staat om de persoonsgegevens van Nederlanders massaal te exporteren. CoronIT, een systeem voor coronatestgegevens, werd door een ex-medewerker misbruikt om minstens 150 persoonsdossiers te lekken.
Het ministerie van Volksgezondheid, opdrachtgever van GGD, kreeg een tik op de vingers. Daar bleef het bij. De Autoriteit Persoonsgegevens ziet erop toe dat de GGD zijn privacybescherming opkrikt, maar deelde geen boetes uit.
In theorie boden de beveiligingslekken toegang tot de persoonsgegevens van miljoenen Nederlanders. Uit onderzoek van justitie blijkt dat de persoonsgegevens van minstens 1.250 mensen werden gestolen en verhandeld. Zij ontvingen onlangs een brief van de GGD met een schadevergoeding van 500 euro.
Verder lezen bij de bron- Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht - 9 oktober 2026
- ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden - 9 oktober 2026
- Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google - 8 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen | |
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk | Verder lezen | |
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien | Verder lezen | |
AP waarschuwt gebruikers camerabrillen dat filmen van anderen vrijwel altijd verboden is | Verder lezen | |
Van der Burg: ‘Te weinig capaciteit om IT-contracten overheid inzichtelijk te maken’ | Verder lezen | |
Advies van de AP aan WordPress-gebruikers die getroffen zijn door datalek | Verder lezen | |
De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: waarom ketenverantwoordelijkheid straks niet meer vrijblijvend is | Verder lezen |