Informatiebeveiliging: topprioriteit in de zorg
De manier waarop medisch assistenten hun werkzaamheden uitvoeren, is de afgelopen jaren flink veranderd. Mappen vol met door zorgverleners handmatig ingevulde declaratieformulieren voor zorgverzekeraars?
Kasten vol met papieren clienten- of patientendossiers? Tegenwoordig wordt ook in de zorg vrijwel alles digitaal verwerkt. Denk bijvoorbeeld aan digitale zorgverlening, maar ook aan administratieve processen en registratie tijdens het verlenen van de zorg. Waarom duurde het zo lang om de zorg te digitaliseren? En hoe kun je als assistent zorgdragen voor een goede informatiebeveiliging?
Medische info: bijna altijd vertrouwelijk
Het verlenen van zorg en de communicatie daaromheen kan flink verbeteren met behulp van digitalisering. Dat de zorgsector niet al eerder gebruikmaakte van alle mogelijkheden die digitalisering bood, is op zich niet heel vreemd. Digitale informatie die opgeslagen en gedeeld wordt, kan sneller in verkeerde handen terechtkomen. Bij alledaagse informatie gaat het om een schending van de privacy, maar hoeft het niet direct vervelende implicaties te hebben. Dat is wel het geval bij medische informatie, die immers vrijwel altijd vertrouwelijk van aard is. De informatiebeveiliging in de zorg moest dus eerst goed geregeld zijn.
Verder lezen bij de bron- Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie - 13 oktober 2026
- Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ - 13 oktober 2026
- ‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ - 12 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen | |
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk | Verder lezen | |
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien | Verder lezen | |
AP waarschuwt gebruikers camerabrillen dat filmen van anderen vrijwel altijd verboden is | Verder lezen |