De groepering die de hackaanval op de gemeente Buren uitvoerde is bekend, maar de naam wordt op last van de politie nog niet bekendgemaakt.
De naam van de groepering die de hackaanval op de gemeente Buren uitvoerde is bekend, net als om welke ransomware-soort het gaat. Toch wil staatssecretaris Alexandra van Huffelen de naam van de groepering niet delen, in overleg met politie, Openbaar Minister en de Informatiebeveiligingsdienst (IBD). Het is duidelijk dat het hier gaat om een groepering die internationaal veel slachtoffers maakt.
Dat schrijft Van Huffelen in antwoord op vragen van VVD-Kamerlid Queeny Rajkowski. Er is aangifte gedaan en de IBD heeft de beveiligingsfunctionarissen van Nederlandse gemeenten geinformeerd over de ransomware-aanval en maatregelen die mogelijk zijn om dergelijke situaties te voorkomen. Via de IBD is ook het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) betrokken die, waar nodig, andere sectoren zal informeren.
Beide organen staan in nauw contact met de gespecialiseerde cybersecuritybedrijven die bezig zijn met een forensisch onderzoek naar de aanval. De resultaten zullen, zo meldt de gemeente Buren mij, in een publiek rapport beschikbaar worden gesteld. Er zal ook een evaluatie openbaar worden gemaakt. Intussen worden inwoners en ondernemers, medewerkers en raadsleden doorlopend door de gemeente Buren geinformeerd over de gevolgen van de aanval.
Verder lezen bij de bronDeze versturen we 3-4x per jaar.
Noordenvelders geven meer prioriteit aan privacy | Verder lezen | |
Gemeenten: groot verschil tussen fysieke en digitale veiligheid | Verder lezen | |
Zo bereid je je voor op Russische cyberaanval | Verder lezen | |
Privacy gebruikers van sommige zelfhulpapps onder de maat | Verder lezen | |
Ambitieus plan voor Europees patientendossier | Verder lezen | |
DTC waarschuwt ruim 300 keer voor kwetsbare Atlassian Confluence systemen | Verder lezen | |
IT bedrijf niet aansprakelijk voor gevolgen ransomware | Verder lezen | |
Zorgen om privacy werknemers bij wet Werken waar je wilt | Verder lezen | |
Inperking privacy door cyberwet legitiem | Verder lezen | |
Risico op verwarring tijdens cybercrises door wetsvoorstel | Verder lezen |
Copyright © 2014 - 2021 IB&P B.V.
algemene voorwaarden - privacyverklaring.
responsible disclosure - sitemap