Google schendt privacywet met aanmeldproces voor nieuw account
Europese consumentenorganisaties willen dat privacytoezichthouders stappen ondernemen tegen Google. Het bedrijf zou gebruikers bij het aanmaken van accounts bewust naar de opties sturen die de minste privacy bieden.
De coalitie van Europese consumentenorganisaties BEUC noemt het taalgebruik van Google bij het registratieproces voor nieuwe accounts onduidelijk, onvolledig en misleidend. Consumenten zouden daardoor veel vaker voor opties kiezen waarbij Google meer gegevens over hen mag verzamelen. Dat zorgt er volgens BEUC voor dat tientallen miljoenen European minder privacy hebben als ze Google-accounts gebruiken.
In vijf EU-landen zijn zogenaamde handhavingsverzoeken ingediend waarbij privacytoezichthouders wordt gevraagd actie tegen Google te ondernemen. De Consumentenbond heeft volgens een woordvoerder ook de Autoriteit Persoonsgegevens ingelicht, maar is inhoudelijk niet bij de zaak betrokken.
Tien stappen
Als gebruikers kiezen voor een registratie met een stap, de express personalisatie, krijgen ze instellingen waarmee Google volgens BEUC veel informatie mag verzamelen. Bovendien kunnen ze niet alle instellingen ook met een klik weer uitzetten. In plaats daarvan komen ze volgens BEUC in een lang proces met onduidelijke en misleidende opties. Er zijn vijf klikken en tien stappen nodig om de trackers uit te schakelen die Google op een nieuw account wil activeren.
Verder lezen bij de bron- AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie - 25 september 2026
- Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten - 25 september 2026
- Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto - 24 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie | Verder lezen | |
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen | |
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto | Verder lezen | |
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen | |
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten | Verder lezen | |
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen | Verder lezen | |
Nieuwe toezichthouder voor elektronische patiëntendossiers | Verder lezen | |
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid | Verder lezen | |
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak | Verder lezen | |
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen | Verder lezen |