Skip to main content

GroenLinks kritisch op cameratoezicht parkeergarage Dronten

GroenLinks is buitengewoon kritisch op het cameratoezicht dat de gemeente Dronten gaat instellen in de parkeergarage in het centrum van Dronten.

Cameratoezicht is een ernstige inbreuk op de grondwettelijke privacy van inwoners en bezoekers van onze gemeente. GroenLinks is van mening dat zeer zorgvuldig moet worden omgesprongen met grondrechten en is kritisch over de inbreuken die de overheid daarop wil maken, stelt men in vragen aan het college.

Vandalisme en criminaliteit

Met het cameratoezicht wil de gemeente de aanhoudende vernielingen, vandalisme en criminaliteit een halt toeroepen. De garage is begin dit jaar opgeknapt en heeft een frissere uitstraling, maar dat weerhoudt onverlaten er niet van vernielingen te plegen en er een troep van te maken. Ook het verblijfsverbod dat begin dit jaar werd ingesteld, heeft niet geholpen. Mensen die niets in de garage te zoeken hebben en er toch rondhangen, riskeren een boete van 150 euro. Het cameratoezicht is daarom de volgende stap. Er moet een preventieve werking vanuit gaan en het moet het opsporen van onverlaten makkelijker maken.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan
Verder lezen
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat
Verder lezen
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor
Verder lezen
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid
Verder lezen
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen