GroenLinks kritisch op cameratoezicht parkeergarage Dronten
GroenLinks is buitengewoon kritisch op het cameratoezicht dat de gemeente Dronten gaat instellen in de parkeergarage in het centrum van Dronten.
Cameratoezicht is een ernstige inbreuk op de grondwettelijke privacy van inwoners en bezoekers van onze gemeente. GroenLinks is van mening dat zeer zorgvuldig moet worden omgesprongen met grondrechten en is kritisch over de inbreuken die de overheid daarop wil maken, stelt men in vragen aan het college.
Vandalisme en criminaliteit
Met het cameratoezicht wil de gemeente de aanhoudende vernielingen, vandalisme en criminaliteit een halt toeroepen. De garage is begin dit jaar opgeknapt en heeft een frissere uitstraling, maar dat weerhoudt onverlaten er niet van vernielingen te plegen en er een troep van te maken. Ook het verblijfsverbod dat begin dit jaar werd ingesteld, heeft niet geholpen. Mensen die niets in de garage te zoeken hebben en er toch rondhangen, riskeren een boete van 150 euro. Het cameratoezicht is daarom de volgende stap. Er moet een preventieve werking vanuit gaan en het moet het opsporen van onverlaten makkelijker maken.
Verder lezen bij de bron- Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen - 19 oktober 2026
- Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels - 16 oktober 2026
- Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig - 16 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen | Verder lezen | |
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels | Verder lezen | |
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig | Verder lezen | |
Een algoritmeregister vul je niet met beleid | Verder lezen | |
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur | Verder lezen | |
AP zet volgende stap in toezicht op AI | Verder lezen | |
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen |